1. 1.
  90'lı yılların en teknolojik hadiselerinden biridir. kasetçalarınızın rec tuşu varsa karizmanız da vardır. sevdiğiniz şarkı çıkınca boş bir kaseti koyar, basarsınız rec tuşuna, başlarsınız kaydetmeye. araya radyo cingılı girer, dj şarkının ortasında konuşmaya başlar, deli olursunuz. güzel bir hadiseydi. hiç bitmesindi. *
  5 -1 ... peyderpey
 2. 2.
  daha çok 80 lerde yapılan eylemdir. bir de kasetçilere boş kaset götürüp sevilen şarkılardan liste oluşturup , karma kaset yaptırma modası vardı.
  4 ... telashe
 3. 3.
  insani bir zaman psikopata baglayan davranisti. saatlerce bir sarki cekmek icin radyo basinda beklenirdi. hatta radyoya canli baglanip sesini kayit edenler bile vardi. ama hayat cok gelisti ve degisti. artik boyle seyler yapilmaz oldu.
  1 ... markasiz
 4. 4.
  Güzel Şarkilarla Doldurulmak istenen kasedin, düzgün ayarlanmamasi durumunda bi önceki şarkinin içinede edilebildiği bir durumdur. Önceki Şarkinin Ortalarinda Yeni Şarkimiz Başlar, küfürler edilip ,kaset baştan silinir..
  ... wake
 5. 5.
  yapılacak eylemin çogunlukla radyo jingle ı, reklam veyahut dj sözleriyle kesilip akabinde küfürler eşliğinde kasetin başa sarılmasıyla sonlanabilecek eylem. artık mp3 ve cd çalarlar var, şimdilerde yapmaya gerek varmı acaba diye düşündüren hadise..stress olmaya gerek yok..
  ... hop tereyagli balli tarak
 6. 6.
  arada radyonun cıngılının çalmaması için dua edilirdi ki şarkının radyodan kopyalandığı belli olmasındır.
  ... firtina
 7. 7.
  şimdiki gençlerin* ne kadar şanslı olduğunu hatırlatan hadiselerden yalnızca biri.*
  1 ... replica
 8. 8.
  Kasetin yanlış kaydedilmesinden sonra silinip üzerine şarkı tekrar çekilirdi. bu eylemde her seferinde şarkının ses kalitesini düşürür ve en sonunda kasetin içinde şarkıyı anımsatan bir uğultudan başka birşey kalmazdı.
  1 ... mozik
 9. 9.
  sarkinin en guzel yerinde konusan dj hasta ederdi adamı. ne günlerdi o günler, güzel günlerdi.
  1 ... fibobacciyim
 10. 10.
  Hatta insanlar kendilerine özel radyo programları yaparlardı *. Şarkıları radyodan kaydeder üstüne evet şimdi şundan şunu dinleyeceksiniz denir, arkadaşlar eve çağrılıp onlarıda bu radyo programına telefon konuğu yapılabilir, hatta ağızla uyduruk bir cingıl çalınır dı,da,di diye...

  bir kaset doldurulduktan sonra artık 10-11 yaşındaki bir çocuğu mutlu edecek, hatta gurur duymasını sağlayacak bir çalışmaya imza atılmıştır bile.
  ... hewit