bugün

Kur'an da Duha suresinde geçen bir ayet.
Sana darılmadı da. Diye devam eder. Peygamber bile olsa insan böyle hissedebiliyor işte. Bana da çaresiz kaldığım her an güç veren bir ayettir.
işte hikaye bu ya.

Hz. isa ve grubu bir yerden geçiyordu ve artık tevbe etmiş bir haydut takıldı peşlerine, grup hızlı hızlı yürüyor, biliyorlar o hayduttu, işte o an hz. isa'ya vahiy indi.

O kulumu terk etmeyin" dedi...

Allah terk etmez kimseyi...
Rabbin seni terketmedi.

Sana darılmadı da.

Şüphesiz senin için son olan(ahiret), ilk olandan(dünyadan) daha hayırlıdır.
pazar günleri sadece fasulye var abiii. ister misin=
"Elbette işin sonu senin için öncesinden daha hayırlı olacaktır" diye devam eden duha suresi ayetidir.
inşallah da öyledir.
Rabbi'n derken oradaki iyelik eki rablerine itaat eden müminleri kastettiği için allah kavramını sadece zor anında hatırlayanların ya da hiç hatırlamayanların çok da üzerinde düşünüp laf ebeliği yapmasına gerek olmayan ayet.
Bi el atsın madem ya.
sadece şaka yaptı" diye devam edecek sandım bir an, ayeti bilmesem.
hepimizi terk ettiğinden kelime oyunu yapılmıs.
Milattan kalma bir zırva.
insanı gülmekten yaran son derece komik bir zırva cümlesi. Bunu da mı muhammed yazmış?
Tabi ki terk etmedi. Terk etseydi benim değil senin rabbin olurdu. Hehehe.
Tabi ki terk etmedi. Terk etseydi benim değil senin rabbin olurdu. Hehehe.
Yahudilerin rabbi is zora gelince sivisir.

hatta bakiniz ne ilginctir, o kadar cok yahudi kiyimi olmus, rabbleri de isin icindedir. Nerde saklandiklarini rabb soylemese yahudilerden igrenmis ofkeli kalabalik bilemez.
Evet terketti. Duydum ki junkie olmuş. Hehehe.
(bkz: keşke)
(bkz: nerde o günler)
ayetin muhatabı biz değiliz. sevgili kulu hz. muhammed'den bahsediyor. onu bırakmadı evet. biz kim köpeğiz ki zaten?

yoksa terk etmezdi. çinliler tarafından derisi yüzülen uygur türk'ü çocuğu terk etmezdi, karabağ'da ermeniler tarafından vahşice katledilen azerbaycan türk'ü çocuğu terk etmezdi. ruslar, yunanlar, ermeniler, araplar, kürtler tarafından tecavüze uğrayan türk kadınlarını terk etmezdi.

rabbi türk milletini terk etti. hem de çok uzun zamandan beri. bizi sevmiyor. bu gerçeği ne kadar çabuk kabullenirseniz, türk milletine o kadar fazla yardımınız dokunur. kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız.
Ama benim terkedesim var. Aha terkettim.
bundan daha güzel bi söz varsa, hemen ardından gelen " ve sana darılmadı da " sözüdür.

sırf bu iki cümle için insanın müslüman olası geliyor ama ne bileyim ya.

içten seviyorum ben allahı herhalde, gizli gizli.
Musluman olmayanlarda bile muhtesem bir huzur yaratan cumle.

Kisiyi asla yalniz birakmayacak tek yoldasinin tanri oldugunu belirtiyor.

Ing. icin (bkz: lord has not given up on you yet)
kekoların en çok etkilendiği ayet. rabia, sümeyye, rumeysa tavlamak için bunu kullanırlar.
kendi şizofrenisini veya tek tanrı anlayışını yaşadığı topluma çaktırmadan yavaş yavaş içten bir biçimde empoze eden zeki bir adamın sözlerinden biridir. ilk seçenek daha olası durur. olabilitesi olan bir tanrının bu tarz konuşması gereksizdir. edit: allah'a ters konuşanların seri ekşi yediği başlık.
Benim tek rabbim atatürk’tü, o da 1938’de gitti, bizi terk etti.
yalan dolan diyorlar...
güncel Önemli Başlıklar