bugün

asker her an hazır zaten.
Savaş denilen şeyin en önemli noktası düşmana harekatı hissettirmemektir. Sonra baktığımızda emri veren rte olunca insan gülmekten edemiyor gerçekten.

En son bi fırat kılıcı operasyonu geliyordu gümbür gümbür ne olduğu hakkında kimsenin fikri yokken;daha vanayı kapatamayıp, megri megri diye türkü çığrılan yıllarda kurulan iki tane kürdistancı partiyi bile kapatmak (bkz: türkiye deki kürdistancı partiler) söz konusu değilken bunlar ancak akp fanboylarının gazını almak için yapılan haberlerdir.
yaw he he hep aynı terane.
Gaz alma operasyonudur Amerika ve israil varken kimse Kürdistan'a dokunamaz.
Açılışa gidebiliriz gibisinden... Kendi kuracak diyorum.
gene boş yapiyor tayibçik.
kime karşı.
%40 zam yapıp savaş çıkarmazsa güvicenirim ben kendim kuşanır giderim amk..

Savunma sanayii için alacaksınız ya nasıl olsa...
rahat-hazır ol-kaybol.
onu bir başkomutan yapmaz.
Kandırıldığı için fetöcü Barzani’ye sinirlenen başkomutanın (!) yaptığı eylem.

Hadi canım ordan! Sen bu planın içinde değil misin zaten?
Gidelim de orada da ağzımıza versinler dedirten başlıktır , bir hafta 18 şehit veriyoruz televizyonlarda bir tane gösterilmiyor , son zamanlarda her kanal a asker dizisi yaptırdılar ülkeyi savaş için sokağa dökmek kolay olsun diye . Ne yazıkki ordumuz izlediğiniz diziler gibi güçlü değil , olan yine bu milletin anasına babasına olacak , hadi gönder bakalım Bilal i de görelim ! Vatan haini seni !
iş boka sararsa ' size ben mi gidip barzaniye karşı vatanı savunun dedim ?!?' diye suçu komutanlara atar, komutanları fetoculukla suçlayıp vatan haini ilan eder.... Alıştık artık....
büyük ihtimalle boş yapıyor ama ciddiyse durum bu:
göt içi kadar bir köy olan el-bab'ı almak için 80'e yakın şehit verdik.
geçtiğimiz haftada sayabildiğim 12 şehit vardı, hangi haber kanalı verdi?
rte ve tayfası medyayı nasıl korkutmuşsa devlet yıkılıyor ama ne ekonomiden ne de ordudan bahseden var.
olası bir savaş türkiye'yi yıkıma götürecektir.
suriye'ye girdik, dünyadaki tüm mültecileri bize kitlediler, sadece suriyelileri değil.
ırak'a girersek tüm dünyanın karşımıza geçeceği apaçık ortada.
devir değişti, artık hücüm genleri ile anlık kararlar verip düşman topraklarına baskın yapılmıyor.
kürdistan ile sonuna kadar savaşmalıyız ama bu askeri olmamalı, daha ciddi ve mantıklı çözümler var.
kuzey ırak'ın tüm ekonomisi türkiye'nin elindedir, gerekli yaptırımlar yerine harp ilan ediliyorsa başka bir oyun vardır.
ülkenin doğu bölgeleri, suriye'nin kuzeyi gibi aylarca bombalanıp nüfus kalmayınca kürdistan'a teslim edilir.
önemli not: tüm ekonomik yaptırımları uyguladıktan sonra ulusal güvenliğin yine de tehlikeye girerse son çare olarak ordu gücünü kullanırsın. aynı şey ege adaları için de geçerlidir. tüm hukuk mücadelesine rağmen yunanlar, türk adalarını terk etmiyorsa savaşırsın.
akp hükümeti yapması gerekenler yerine yoğun bir oy kaybı yaşadığı için ciddi afalladı ve doğru kararlar veremiyor.
gündemi değiştirme çabaları yetersiz kaldı(eğitim vs.) ve ekonomiyi de iflas ettirdikleri için hatta en az 7-8 sene bu şekilde gidecek dolayısıyla iktidarda kalmak için umarım ülkeyi ateşe atmazlar ya da atsınlar, ne yapalım? kötü kader *
Boş yapıyor tabi ki. 2 gün sonra çıkar yine özür diler barzani kardeşinden ve bizde ülkecek bir kez daha utanırız.

Rusya ve israil krizlerini hatırlayın.
"Barzaninin başı küçükken ezilecekse..."

Vay amına koyim resmen bok sineğini besleye besleye bataklık sahibi yaptılar. Şimdi başı küçükken ezilecekse bilmem ne.
savaş karşıtı olup, ülkesinin savaşa girmesinden zarar göreceğini savunan, sıcak çarpışmayla değil akıllı, güçlü yürütülecek dış politika stratejisiyle durumu yönetmeyi öneren, daha fazla şehit sayısının artmaması için fikir belirten, ülkenin hem can kaybı, hem ekonomik, hem diğer bütün alanlarda kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmasını istemediğini söyleyen entryler neden eksileniyor?

sözlük ortamı bile olsa soğukkanlı, sağduyulu, temkinli yaklaşan bu vicdan sahibi kişiler ülkeye sahip çıkıp korumaya çalışıyor.savaş isteyip eksileyenler bile bu vicdan sahipleri sayesinde korunabilirler.