1. 1.
  http://www.milliyet.com.t...7/03/29/yazar/dundar.html
  -1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  türban konusunda akp yi desteklemediği için bir daha aihmdeki türkiye komisyonuna gönderilmeyecek adam.
  ... bahtsiz medeni
 3. 3.
  refah partisi kapatılma davasında ve türban konusunda verdiği oylar yüzünden aihm'e tekrar gönderilmeyen ulusalcı hakim. milliyet gazetesinde yazarlık da yapıyor. medyada aihm'in batastuna'nın kapatılmasını çarpıtarak dtp için örnek gösterip kamuoyu oluşturması ve anayasa mahkemesi'ne yol göstermesiyle bilinir. bu konuda yazı yazan aydın olmayan medya yazarlarımızın onun yazısından alıntı yapması ise ne kadar araştırmacı olduklarının göstergesi. ayrıca eski bir hakim devam eden bir dava için konuşulmayacağını, kamuoyu oluşturulmayacağını bizden iyi bilmesi gerekirdi.
  ... rush
 4. 4.
  chp izmir birinci bölge ikinci sıra adayı. son derece niteliikli bir isim.
  ... betamax
 5. 5.
  chp izmir milletvekili. inanılmaz mütevazi bir beyefendidir kendisi. bazı konularda fikrini almak için birkaç kere kendisine ulaşmıştım, o zaman daha iyi anladım değerini. ocak ya da şubat ayı gibi 6.sını yapacağımız ankara protokol gezisinde bizzat gidip tanışabilmek için can attığım insan.
  ... cemsultan
 6. 6.
  bilgi ve deneyimiyle adalet bakanı olmaya en yakışacak insandır.
  gelgelelim bizim mevcut adelat bakınımıza , ali dibo lakaplı sadullah ergin...
  ... isimde gucumdeyim
 7. 7.
  monşer tabirini en çok hakeden insan. hatta isminin başına getirilirse sezadır ve bir monşerden daha da monşer olan zat.
  -1 ... bingol1000gol
 8. 8.
  asıl adı rıza mahmut türmen'dir. daha sonra mahmut'u yok ettirmiş olabilir, bilmiyorum.
  ingiliz erkek lisesi, istanbul üniversitesi, ankarasiyasal, kanada'da yüksek lisans, singapur'da büyükelçilik, islamabad büyükelçiliğinde başkatiplik, isviçre'de büyükelçilik... uzar gider. sağlam bir kariyer. ama en önemlisi aihm'de yargıçlık. apo'nun imralı'ya girişinden sonra avukatları aihm'e gidiyor, ve davaya bakan heyette rıza türmen'de bulunuyor.

  kanıt: akit falan değil, hürriyet.

  http://hurarsiv.hurriyet....ter/haber.aspx?id=-199000

  ardından çıkan kararda ise rıza türmen'in insan hakları beyannamesi'nin zırt maddesinin zurt fırkalarının türkiye tarafından ihlal edildiği yönünde oy kullanmış olmak, monşer rıza mahmut'u vekil olmaktan alıkoyamadı. ve bu adamın, yargıç olduğu müddet boyunca pkklı temyizcilere bayağı bir tazminat yedirdiği bilgileri etrafta dolaşıyor. uygun bir vakitte ona da bakacağız.

  yukarıdakilere dair kaynak(lar): https://www.google.com.tr...&biw=1920&bih=965

  peşinen not: bu kaynakların geneli muhafazakar medya ürünüdür. ve bu kaynaklar siklenmeyecektir. ya da zahiren siklenmeyecektir. hakikati hepimiz biliyoruz. bu haberlere bir yalanlama gelmedi. iki yıla yakın zaman geçmesine rağmen. adı geçen medya kuruluşlarında da herhangi bir tekzip yayınlanmadı. zaten böyle bir rezaleti sözcü'nün, oda tv'nin, habersol'un falan araştırıp da çarşaf çarşaf sermesini bekleyemeyiz. kendine iyi bakıyosun.
  ... letis
 9. 9.
  20.01.2014 tarihli 5 n 1 k programında cüneyt özdemir tarafından saçma sapan ve terbiyesiz sorulara maruz kalan milletvekilidir.
  2 ... recruit
 10. 10.
  kulislerde adı hdp/bdp ve diğer sol partilerin cumhurbaşkanı adayı olması için görüşülen şahıs.
  isviçre büyükelçiliği ve insan hakları mahkemesi görevi yapmış olması kendisini tanımayan benim gibi insanları ümitlendirmektedir.

  her ne kadar selahattin demirtaş aday olduğunu beyan etmiş olsa da rıza türmen'in aday gösterilmesi durumunda kendisi desteklenecektir. belki bu sayede alevi chp seçmeni de kendisi için bir alternatif bulmuş olur. zira ekmeleddin tayyip karşısında kırk katır mı kırk satır mı dan öteye gidemiyor.
  ... w for whatever