1. 1.
    Durduk yere kafama takılan sorunsaldır. Taş gibi karı erkek oldu, resmen erkek olarak tanımlandı, oda yetmedi evlendi falan ama dini yönden erkek midir, kadın mıdır? Erkek gibi cumaya gidebilir mi? Namazı erkek gibimi, yoksa kadın gibimi kılması lazım?
    5 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
  2. 2.
    Bırak cumaya gitmesini, cenaze namazı bile kılınmaz.

Yaptığı dağıttığı hayır yenmez...

Allah'ın verdiğini inkar edip cinsiyet değiştirmek Allah'a şirk koşmaktır, bu da insanın dinden çıkmasına sebep olur...

Edit: Eksileyen arkadaşım sen yiyebilirsin rüzgârınkini. Yani rüzgârınkini derken dağıttığı hayırı... Biliyom ben sen o kısma takıldın...
    10 -23 ... asi horoz
  3. 3.
    Evinde 5 vakit kılmaya bir başlasın da sonra cumaya gider.
    1 -1 ... glgelivadi
  4. 4.
    Nisa-48
    Doğrusu Allah, kendisine ortak koşulmasını asla affetmez. Ondan başkasını (diğer günahları) ise, dilediği kimseler için bağışlar ve mağfiret buyurur. Her kim Allah'a şirk koşarsa gerçekten pek büyük bir günah ile iftira etmiş olur.

Zumer 65
    Andolsun ki, sana da, senden öncekilere de şu vahyedildi: "Yemin ederim ki, eğer şirk koşarsan bütün çalışmaların boşa gider ve mutlaka kendine yazık edenlerden olursun."

Tövbe haşa kendimi allah yerine koyduğumu söyleyen zındık iki elim yakanda olacak haberin olsun...
    -5 ... asi horoz
  5. 5.
    asi horoz, kendini aklamak için cinsiyet değiştirmenin şirk olduğu ayetini de göstermelisin ki bunu yapamayacaksın. Bu da kendini tanrı yerine koyup hüküm verdiğinin altını çizer. Valla en büyük şirk kendini dindar zannedenlerden geliyor. Artık şirk ne demekse..
    4 ... yaraticilikyoksunlugumunicmali
  6. 6.
    (bkz: #37670015)
    Soru umrunda olup olmaması değil. ibadet etmek istese ne şekilde edeceği. Ayrıca örneğin bir bülent ersoy gibi transformer ımız daha var. Ağzından Allah'ı, fatihayı eksik etmiyor. Sorsan, on numara dindar kendince.
    1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 7.
    Sevgili dostum az biraz kuran bilgisi olan kişi kuranda her olayın ayrı ayrı ayetlendirilmediğini bilir.

Kuranda açık açık alkol veya eroin yazmaz ama sen bilirsin ki insanın iradesini zayıflatan keyif verici maddeler haramdır..

Bu da onun gibi bir şey, Allah'a ortak koşmanın belirli noktaları vardır, bu gibi durumları o çerçevede değerlendirirsin.

Kuranda açık açık cinsiyet değiştirmenin bulunmadığını bilip "hodo korondon ornok vor" demek en büyük riyakarlıktır.
    1 -1 ... asi horoz
  8. 8.
    Ben böyle yobazlık görmedim. O iyi insanın namazı kılınmıyor da seninki kılınıyorsa bu dinde bir yanlışlık var.
    5 -1 ... the outsider
  9. 9.
    rüzgar erkoçlar cumaya gidebilir mi sorunsalı
    5 ... elpis in smyrna
  10. 10.
    bize ne?

ulan aslında çok basit ya. bize ne demeyi bir başarabilsek, şerefsizim koşar adım ulaşacağız muasır medeniyetler seviyesine.

bize ne ulan bize ne?!! bize ne ya!
    4 -1 ... ayyash maghanda