bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  son zamanlarda sık sık başıma gelen hadise. psikolojide bir karşılığı olup olmadığını bilmiyorum. bilen varsa aydınlatabilir.

  çok fazla ve çok karışık rüyalar görüyorum. uyandığımda bunun rüya olduğunu bilmeme rağmen, gün içerisinde veya ertesi günlerde olayların rüyada mı gerçekleştiği, yoksa geçmişteki anılarımdan biri mi olduğu kısmına karar veremiyorum. örneğin; rüyamda beni yılan soktuğunu görmüştüm. daha sonra bunu rüyamda gördüğümü unutup, çocukken gerçekten de yılan tarafından sokulduğumu zannettim. rüyamda yılanın beni soktuğu sırada annem de yanımdaydı. anneme ''beni yılanın soktuğu günü hatırlıyor musun?'' diye sorduğumda öyle bir şeyin hiçbir zaman olmadığını söyledi. yani beni yılan filan sokmamıştı. sonra bu anımın nereden geldiğini hatırlamaya çalıştım. rüyada gördüğümü net olarak hatırlamasam da, başka bir mantıklı açıklaması olamazdı. yani kafamın içinde böyle bir anı varsa, ya yaşamışımdır ya da rüyada görmüşümdür öyle değil mi? böyle o kadar çok anı birikti ki aklımda, hangisi gerçek hangisi rüya artık kestiremez oldum. anılarımda eğer başka biri de varsa onlara teyid ettiriyorum; fakat yalnız başıma olduğum anılardan hiçbir zaman emin olamıyorum.
  5 ... 1933 was a bad year
 2. 2.
  kimi zaman başıma gelen hadise. rüya o kadar gerçekçidir ki bazen hakikat olduğunu sanırım.
  ... aeneskral
 3. 3.
  (bkz: kamyonu devirmek)
  ... malulen emekli manken
 4. 4.
  özellikle ertesi sabah yapacaklarımı gördüysem rüyamda (ama hakikaten çok gerçekçi oluyor, ve sık sık tekrarlanıyor), uyandığımda mala döndüğüm rüyalardır.
  ... pelmata
 5. 5.
  rüyada yaşanılan şeyi ertesi gün veyahut bir kaç gün sonra tekrardan yaşayanlar var birde.

  ve neyin sebep olduğunu bildiğim bir hadise o yüzden içim rahat, herkese anlatılacak bir şey değildir kesinlikle.
  ... 1 618
 6. 6.
  yatağa girdiğinizde kafanızdan atamadığınız düşünceleriniz varsa,
  uyuyamıyorsanız da huzurla,
  ince bir iplik gibi olan uyur/uyanıklık karışıyor birbirine.
  lan acaba gerçekten bunu dedim mi diyorsunuz bazen.
  ya da geçen görüştük mü biz onunla lan? falan.
  atıyorum gerçekten aradı mı ki beni ismail bey?
  o dosya kapandı mıydı acaba?
  felaket bir durum dostum.
  iç huzuru bulmak ve düzenli uyku şart.
  1 ... dragoncrygrieves
 7. 7.
  Özellikle arabada ne tam uyku ne de tam uyanıklık halindeyseniz bu durum olasılık dahilindedir. Bir anda zaman ve mekan algısı değişir. Şaşkınlık ve panik yaratır. Sonra gerçek hayata dönersiniz ve rahatlarsınız.
  1 ... eyra
 8. 8.
  zaman zaman yaşadığım durumdur. berbattır. yaşadığı olaydan emin olamıyor insan. ne kadar kafa yorarsan yor ayırt edemiyorsun işte bazen. ilk başlarda korkutmuştu bu durum beni ama sonradan alıştım.
  ... iron maiden a tapan kulaklik
 9. 9.
  bazen rüyanın gerçek olmadığına üzülürsün bazense sevinirsin rüya olduğuna.
  ... xavi6
 10. 10.
  o kadar sık yaşıyorum ki artık bir kaç ay sonra farkına varabiliyorum rüyayla gerçeği birbiriyle karıştırdığımın ama buna engel olacak hiçbir çözüm yolu üretemiyorum, sanki sonu ölüme gidiyor yaklaşıyor gibi.
  -1 ... believewitch