1. 1.
  uyumadan önce bir konu üzerine yoğunlaşırsanız rüyanıza girebilir. ondan sonra rüyadaki olayları kontrol etmeye çalışırsınız. değişkenlerle oynayarak senaryolar üretir, ya kafanızda günlerdir kurdugunuz şeyleri sabah uyandığınızda çözdüğünüzü farkedersiniz ya da herşey hepten karışır akabinde kafayı yersiniz.
  biraz önce yvaine in eklentisiyle öğrendim ki ben bunu yapabiliyorum.
  ... nicktup
 2. 2.
  rüyayı değil ancak rüyanın sizi yönetmesi mümkündür, işaretleri anlayabildiğiniz taktirde.
  ... duygusalwampir
 3. 3.
  (bkz: lucid rüya)

  rüyada olduğunuzu anladığınız an (eğer bir kaç kere daha bunu yaşamışsanız) yapabileceğiniz şey. istediğiniz her şeyi, hayal gücünüzün yettiği her şeyi yapabilirsiniz.
  ... surarda
 4. 4.
  (bkz: astral seyahat)
  -1 ... sufferinq
 5. 5.
  birileri rüyada olduğumuzu anladığımız an yönetebileceğimizi sanmış, bilimsel olarak ispatlanmış; rüyaların nasıl başladığı bilinmemekte, bu sebeple rüyaları yönetmemiz mümkün değil gibime geliyor, biraz da derin konu aslında araştırmak lazım.
  ... bazi bazi deli gibinin
 6. 6.
  bence kavram karmaşasına neden olacak söylem. çünkü rüya yönetmek denilince rüyanın tamamına şekil verebilmekte geliyor, rüya da olduğunu anlayıp gerçek hayattaymışın gibi onun akışına uygun hareket etmekte geliyor. eğer ki rüya yönetmekten kasıt ikinci dediğimse ben rüyamı yönettim. nasıl mı ;

  rüyamda halk otobüsündeydik, ben ayaktaydım ve yan tarafımda üniversiteden bir prof oturuyordu. adam hiç beklenilmedik şeyler konuşuyordu. sonra düşündüm bu adam kesinlikle halk otobüsüne binmez ve abuk sabuk konuşmaz işte bu esnada rüyada olduğumu anladım. adama istemli olarak bir kaç küfür salladım, sonrasında ise uyandım malesef. uyanmasam belki bir iki tokat atardım, yine de buna şükür.
  ... berdussair
 7. 7.
  Bir aralar yapardım fakat anlık oluyor. Çok uzun yapamıyordum, öncelikle rüya da olduğunu fark ediyorsun. Fakat bir sure sonra ya uyanırsıncm ya da unutursun.

  Astral seyehat değildir. Astral seyehat yalandır ve mümkün degildir.
  ... keyfkahyasi
 8. 8.
  Kendi rüyasının yönetmeni.
  Bundan güzel nick olur.
  1 ... red rose
 9. 9.
  Lucid dream adı verilen ve insanların çoğunun ömründe en az 1 kere deneyimlediği olgu.

  Ben şu ana kadar hiç tecrübe etmedim. Özel bir tekniğini bilen varsa yardımcı olsun lütfen.
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 10. 10.
  (bkz: lucid rüya)
  2 ... merveyitavla