1. 1.
  Yaklaşık bir hafta önce rüyamda arabamla çakıllı bir yola giriyorum arabadan paaat!! diye ses geliyor. Yanımda tanımadığım biri var o da boooom!! diye bağırıyor. Telaşla Aşağıya inip bakıyorum lastik patlamış. Rüya böyle.

  Ertesi gün arabayla yola çıkıyorum ama rüyayı unutmuşum tamamen. Evim pazar yerine yakın olduğu için eve giden yol o gün kapalı durumda. Şehrin etrafından dolanmam gerekli. O yolda çakıllı ve taşlı bir yol. yolda ilerledikçe rüyayı hatırlamaya başlıyorum. Akabinde sadece bir rüya diyerek ciddiye almıyorum. Eve yaklaştıkça rüya gerçek olacak diye içime bir endişe girmiyor değil hani. Arabanın direksiyonunda hafiften sağa sola yalpalanma olduğunu farkediyorum. Sonra yok bakardım bakmazdım derken eve 100 metre kala arabayı durduruyorum. Bir de ne göreyim arka sağ lastik yere yapışmış Allah'tan patlamamış havası inmiş. çakmaklığa takılan motorlu pompayla hava vurup yoluma devam ettim. Sanki rüyanın gerçekleşmesine engel oldum gibi ya da öyle sanıyorum bilemedim.
  1 ... mikr00rganizma
 2. 2.
  " gaipten haber aldım " diyorsan bir doktora görün.
  ilacı var. eskiden ilacı yoktu.
  bu nedenle önüne gelen " peygamberlik " taslardı.

  not: çocuktum. ben " elektrik direğin hizasına gelince ampulü yanacak " dedim ve gelince de direğin lambası yandı. kendi kendime korkumdan altıma sıçtım.
  yıllar sonra olayı çözdüm. durum şuydu: hergün okula gidip gelirken, o direğin altından aynı saatte geçmek zorundaydım. bütün mesele buydu. az kalınca yada az geçince zaten lamba yanıyordu.
  her araç kullananda bilirki her teker birgün patlar. çakılllı ya yada çakılsız yolda.
  ... eratosthenes