1. 1.
  çok dindar, sabah akşam kur'an okuyup, namaz kılıp dini belgeseller izlediğim zamanlarda rüyamda bir tarla arazisinde sapkın, taş devrinden kalma kıyafetler ve kir içinde kadınlı erkekli ateş başı sohbet grupları görüyorum. ardından gökyüzü kağıt gibi ortadan ikiye yarılıyor ve iki ayrı yana doğru genişliyor. ardından böyle nur topu denilen yeşil-beyaz zerrecikler etrafa saçılıyor. etrafa dalgalı, sanki dev saçaklı kök misali canlı formunu andıran yarığın diğer tarafındaki ışıkla aydınlanıyor her yer. yeşil çelik ve işlemeli miğferli, zırhlı kaskatı ama manken suratlı atlı süvariler uçarak o tarladaki kavme yol alıyor. hiçbir ses yok. bir anda o askerlerin dokunduğu insanlar ışık patlamasıyla yok oluyor. ardından bunu ilahiyattan bir hocaya soruyoruz. yeşil nişanelilerin peygamber muhammed'e de yardım eden cebrail ve gazap ordusu olduğu yönünde yorumluyor.
  ... derin devlet genel muduru
 2. 2.
  nefsi terbiye yolunda cehd edildiğini gösterir. her nefis mertebesinin kumandan melekleri ve orduları vardır. yeşilin hangi mertebeye ve onların kumandanı olan meleğin ismini biliyorum ama söylemem. daha sonra sizde elde kılıç bu savaşa çok gireceksiniz haberiniz ola.
  ... nomadic
 3. 3.
  Ilginc ruyadir.
  Hayal gucunu kes, bilincaltinizi sikiyim.
  ... kisacaamk
 4. 4.
  (bkz: extacy)
  (bkz: metamfetamin)
  1 ... zar gana dan adam
 5. 5.
  hayatta sadece içgüdüleriyle yaşayanların, maddenin hakimiyetine girmişlerin anlayamayacağı durumdur. ruhani bir olaydır, anlatımı uzun sürer. sadece inançsızlar değil bazı Müslümanlarında reddeddiğidir. gariptir ama böyledir.
  ... nomadic