bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ömrün uzadığına delalet ettiğini öğrendiğim hadise.
    ... kutt
  2. 2.
    rüyada ancak öldüğünüze yakın anları görebilirsiniz, düşmek ama yere çarpmamak gibi. ancak öldüğünüzü görmek imkansızdır. düşme ve yere çarpmadan önce uyanma konusunda ise;(akademik araştırmalara dayanan bir kitapta yazıyordu)ademden önce, jack london

bu gördüğümüz rüyaları, aslında genlerle aktarımın sonucu görmekteyiz.çok eskiden ağaçinsanlar vahşi hayvanlardan ve ateşinsanlardan korunmak amacıyla ağaçlarda yaşarlarmış. yemeklerini uykularını, hayatlarını ağaçlarda geçirirlermiş. Ve çoğu ağaçinsan uykularında ağaçlarından düşüp, hayatlarını kaybedebilirlermiş. hayatlarını kaybetmeyenler de varmış tabi.

bu kısa bilgiden sonra, bize nasıl aktarıldığına gelirsek;

bu ağaçtan düşme konusu, bahsettiğimiz çok eski insanlarda şok etkisi yarattığından beyin moleküllerinde yer ederlermiş. bu moleküller dnalar yardımıyla bize kadar ulaşmıştır. bizim gördüğümüz yere çarpmadan düşme rüyası, ağaçtan düşen ama yere çarpıp ölmeyen ağaçinsanların moleküllerinden aktarılan genlerle gördüğümüz rüyalardır. bu işleri hep onlar açmış başımıza.

neden yere çarparken görmüyoruz ? dersek ise; yere çarpanlar daha o an öldüklerinden bize kadar bu yaşadıkları deneyim bizlere kadar ulaşmamıştır.

bazıları "e ben görmüyorum bu tür rüya" derlerse de onların atası, ağaçtan düşmemiş olan ağaçinsanlardır.

işte bu yüzden öldüğümüzü görmemiz imkansızdır.
    5 ... nazo gibisi
  3. 3.
    hiç bir halta gösterge olmaz, ölümden korktuğunuzu gösterir her insan gibi..
    ... sıpa
  4. 4.
    (bkz: rüyada yusuf yusuf olmak)
    ... karniyapyarik
  5. 5.
    eğer matrix'de ölürsen gerçek hayatta da ölürsün.

beden ruhtan ayrı kalamaz.
    3 ... krizantem
  6. 6.
    bedensel acı da veren olaydır.
    1 ... karin
  7. 7.
    daha da ilginç olanı için (bkz: rüyada kendi cansız bedenini yerde görmek)
    ... devils advocate
  8. 8.
    ölüme yakın anlar görülür ve uyanılır. eğer uyanılmıyorsa hiçbir şey olmamış gibi rüyada yapılanlara devam edilir. benim bir arkadaşım rüyasında çatıdan düşmüş ama ayağı kalkıp hiçbir şey yokmuş gibi yoluna devam etmiş.
    2 -1 ... ulu dagci
  9. 9.
    dün aksam balkondan assagi düsmek suretiyle basima gelen hadise. hatta ölmekle de kalmayip cenaze namazima bile katildim.*
    1 ... feeling paranoid
  10. 10.
    -annneee rüyamda öldüm
    +kaç kere dedim k.çını açıkta bırakma diye
    -amaaa öldüm
    +iyi b.k yedin
    ... tekerecomaksokan