bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tanım: rüyada ölüm anını yaşamaktır.

  gördüğüm rüya: ruhum bedenimden ayrıldı ve kendime baktım, sonra odanın kapısına doğru kendime baka baka sırtım yönünde iradem gitmek istemediği halde ters ters gittim.sonra geriye doğru yatay duruma geçtiğimi farkedip birden kendimi uzanırken aynı yerde buldum. ve bir göğüs ağrısı uyuşmuş iki kol ile uyandım.

  rüyaları yorumlamak hurafedir ama bu nedir abi dedirten durumdur.
  2 -1 ... bulamazsin benim gibi seveni
 2. 2.
  ömrün uzadığı rivayet edilir.
  2 ... bimelekimben
 3. 3.
  (bkz: rüyalar tersine çıkarmış)
  1 ... surudenayrilanidealistkuzu
 4. 4.
  (bkz: hayırlı olsun ömrün uzamış)
  1 ... insan bunyesi
 5. 5.
  nasıl oldugu görülürse kişinin bünyesine tırsak bi hava katacağı kesin rüyadır.
  1 ... sarimsak
 6. 6.
  ölen kişinin yeni bir bakış açısına sahip olacağı ve bu aşamaya gelirken hayatın dikenli yollarından geçeceği haber verilmektedir. sabrının ve idrakinin ölçüsünde yeni bakış açısı.
  3 ... prot
 7. 7.
  gecenin karanlığında gökyüzünden bir güç beni yukarı çekiyor. ilerlerken önümde bulutlar ve ara ara karanlık kuyular. bazen de şimşekler çakıyor karanlıkların arasında. ben ise elim ayağım tutmuyor, ölümün soğuk nefesini iliklerime kadar hissetmekte ve korku ile ölümün yüzleşmesini birebir canlı yaşıyorum. o anda korkudan kocaman olmuş gözlerimde bir yok oluş bakışları ve dilimde 'eshedu en la ilahe illallah ve eshedu enne muhammeden abduhu ve resuluhu'...

  irkildim kalktım birden, sırtımı dayamış olduğum yastıktan aşağı doğru kayıp boynumun bükülmesinden mütevellit vücutta bir kasıntı ve tutulma, sivrisineklerin sıcaktan bunalmış bir gecede açık bırakılan pencere sayesinde odaya izinsiz girişi ve vücudumda bıraktığı yaklaşık on-onbeş tane ısırık izi. ölümü gördüğüme veya ölümün böyle mi olacağını düşünmeme mi, yoksa boynumun tutulduğuna mı yoksa kaşınan vücudumu tırnaklarımla yüzdüğüme mi yanayım.*
  1 ... depdep
 8. 8.
  hayırlısı olsun.
  ... aeneskral
 9. 9.
  Çoğu zaman iyi yorumlanır.
  1 ... aydinoglu vertigas
 10. 10.
  sürekli görüyorum kendimi ölürken. ağlayarak kalkıyorum valla psikolojim bozuldu son zamanlarda. bir gün hiç uyanamam diye korkuyorum.
  1 ... iliyanin kalbi