6
6

 1. 1.
  tanım: rüyada ölüm anını yaşamaktır.

  gördüğüm rüya: ruhum bedenimden ayrıldı ve kendime baktım, sonra odanın kapısına doğru kendime baka baka sırtım yönünde iradem gitmek istemediği halde ters ters gittim.sonra geriye doğru yatay duruma geçtiğimi farkedip birden kendimi uzanırken aynı yerde buldum. ve bir göğüs ağrısı uyuşmuş iki kol ile uyandım.

  rüyaları yorumlamak hurafedir ama bu nedir abi dedirten durumdur.
  #4973150 :)
 2. 2.
  ömrün uzadığı rivayet edilir.
  #4973156 :)
 3. 3.
  (bkz: rüyalar tersine çıkarmış)
  #4973169 :)
 4. 4.
  (bkz: hayırlı olsun ömrün uzamış)
  #5472972 :)
 5. 5.
  nasıl oldugu görülürse kişinin bünyesine tırsak bi hava katacağı kesin rüyadır.
  #6588328 :)
 6. 6.
  ölen kişinin yeni bir bakış açısına sahip olacağı ve bu aşamaya gelirken hayatın dikenli yollarından geçeceği haber verilmektedir. sabrının ve idrakinin ölçüsünde yeni bakış açısı.
  #6588548 :)
 7. 7.
  gecenin karanlığında gökyüzünden bir güç beni yukarı çekiyor. ilerlerken önümde bulutlar ve ara ara karanlık kuyular. bazen de şimşekler çakıyor karanlıkların arasında. ben ise elim ayağım tutmuyor, ölümün soğuk nefesini iliklerime kadar hissetmekte ve korku ile ölümün yüzleşmesini birebir canlı yaşıyorum. o anda korkudan kocaman olmuş gözlerimde bir yok oluş bakışları ve dilimde 'eshedu en la ilahe illallah ve eshedu enne muhammeden abduhu ve resuluhu'...

  irkildim kalktım birden, sırtımı dayamış olduğum yastıktan aşağı doğru kayıp boynumun bükülmesinden mütevellit vücutta bir kasıntı ve tutulma, sivrisineklerin sıcaktan bunalmış bir gecede açık bırakılan pencere sayesinde odaya izinsiz girişi ve vücudumda bıraktığı yaklaşık on-onbeş tane ısırık izi. ölümü gördüğüme veya ölümün böyle mi olacağını düşünmeme mi, yoksa boynumun tutulduğuna mı yoksa kaşınan vücudumu tırnaklarımla yüzdüğüme mi yanayım.*
  #13101795 :)
 8. 8.
  hayırlısı olsun.
  #33779807 :)
 9. 9.
  Çoğu zaman iyi yorumlanır.
  #33779812 :)
 10. 10.
  sürekli görüyorum kendimi ölürken. ağlayarak kalkıyorum valla psikolojim bozuldu son zamanlarda. bir gün hiç uyanamam diye korkuyorum.
  #33779816 :)
 11. 11.
  Rüyada öldüğünü görmek farklı anlamlara delalet eder, şöyle ki;

  -rüyada daft punk dinlerken sağır olup ölmek: ekstravaganza ses dalgalarına maruz kaldığına ve böylece hayırlı bir perşembe günü geçireceğine delalet eder.

  -rüyada fantastik şekilde lav makinasıyla yanarak öldüğünü görmek: hiçbir şeye delalet etmez. Olmaz olsun öyle rüya arkadaş.

  -rüyada kalem arkası kemirirken birden göze kaçması akabinde kör olup -kanlı manlı ama- öldüğünü görmek: bir sonbahar günü park varmış bir tane, parkın içinden kırmızı yapraklara basa basa istediği iş görüşmesine gideceğine ve işe alınmayacağına delalet eder.

  -rüyada patlayan şekerin soluk borusuna kaçması sonucu öldüğünü görmek: sorumluluklarından koşarak kaçtığına, ailenin eskiden çiftçi olduğuna ve şeker kamışı yetiştirdiğine hattaki hasat zamanı gizlenip işten kaçtığına delalet eder.

  -rüyada nostaljik tramvay çarpması sonucu öldüğünü görmek: en kısa zamanda mors alfabesi öğreneceğine, hatta bunun için telefonuna bir aylığı 15 dolar olan mobile application yükleyeceğine delalet eder.

  -rüyada -yok artık yüzü savaş boyalı bir sniper varmış da, hedefi oluyorsun böyle kırmızı nokta var alnının ortasında, evet aynen o şekilde- kalpten gittiğini öldüğünü görmek: gecenin bir yarısı boyut kapısı açılıp (hayır çukur içinde terminatör doğmayacak) counter strike bot larının yanına doluşacağına ve bunun çok anlamsız olduğuna delalet eder.

  (bkz: Mesela yani)
  #36227869 :)
 12. 12.
  Rüyamda bir defa kafama sıkılıp öldürüldüğümü gördüm. O aralar değerli savcımız mehmet selim kiraz öldürülmüştü. Çok etkilenmiş günlerce üzülmüştüm.
  Bir defa gece vakti arabayla denize uçtuğumu gördüm, basic instinct 2 muhabbeti geçmişti.
  Hepsi bilinçaltı, moral bozmaya gerek yok, günlük rutine devam.
  #36227901 :)
 13. 13.
  birkaç defa öldüğümü gördüm. bilinçaltımda ilkçağ-ortaçağ savaşları yaşanmasından olacak herhalde, birisinde düello yaparken yenildim. baya kılıçla felan, sonra yumruklu tekmeli derken cartayı çektik ve dünya sona erdi. derken bir geri sayım başladı ve geri sayımın sonunda beni ortaçağ başlarında random bir alman köyüne attı. aşçının kızını derebeyinden kaçırırken uyandım*.

  bir diğerinde ise galiba göktürk kağanlığında kumandan tarzı bir orun sahibiydim. savaşa girmiştik. sık ormanlık bir bölgede kendi tümenimle baskına giderken çok feci pusuya düşürüldük, hayvan gibi okladılar beni*.
  #36228129 :)
 14. 14.
  Sahsen dislerimin dokuldugunu ve akabinde oldugumu gormustum bir defasinda. Duble oldum. Oldum sonra bir daha oldum.
  #36228162 :)

rüyada öldüğünü görmek ile alakalı başlıklar
Advertisement