1. 1.
  uyurken gerçekleştirilen eylem. her gece biçok rüya görürüz ama bunların çok azını hatırlarız. bir de rüyada olduğunun farkında olmak ve rüyayı kontrol etmek durumu vardır. (bkz: lucid dreaming)
  2 ... norma
 2. 2.
  Uykunun "REM" evresinde gerçekleşen olaydır.Kişi rem devresine girdiğinde göz kapakları titreşmeye ve kapakların arkasındaki gözler bi o yana bi bu yana hareket etmeye başlar.Uyurken göz kapakları kırpışan birini görürseniz ya uyuma numarası yapıyordur ya da rüya görüyordur*.
  Neredeyse herkes her yattıgında rüya görür fakat kimisi hatırlar,kimisi hatırlayamaz.Yapılan araştırmalarda yetişkinlerin 8 saaatlik bi uykuda yaklaşık "6-7" rüya gördükleri saptanmıştır.*.Kimi araştırmalarda da kişinin rem devresine girdiğinde onlarca rüya gördüğü fakat hepsinin de 10-15 saniye kadar sürdüğü söylenmiştir.
  Alternatif seçeneklerimiz için (bkz: kabus görmek)
  2 ... franchise
 3. 3.
  bir anda görülen şeyi gerçek yaşıyormuş gibi hissetmek.
  ... hendrix
 4. 4.
  bazen hayatınızı mahvedebilecek bir durumdur. iki gece üst üst gördüğünüz rüyayı ayrıntılar deği$se de genel hatlarıyla ya$amak, sonucunu bildiğinizi görmek sizi çıldırtabilir.
  çünkü bir aralar sürekli öldürüldüğünüzü görmüşsünüzdür. *
  1 ... sylviaplathh
 5. 5.
  (bkz: lucid dreaming)
  ... mürekkep
 6. 6.
  bilinç altı düşüncelerimizin açığa vurduğu ve sanılanın aksine zihinsel faliyetlerimizin tavan yaptığı anlardır. %8 lık kullanabildiğimiz zihnimizin belkide kahin olan kısmının açığa çıkışıdır...
  1 ... elektrikliyengec
 7. 7.
  (bkz: rüyalar)
  (bkz: ruyalarim olmasa)
  (bkz: ruyalar gercek olsa)
  (bkz: ruyalarda bulusuruz)
  (bkz: renkli ruyalar oteli)
  ... saipsiz
 8. 8.
  acının tatlının zevkin korkunun kısacası her şeyin hissedildiği bence bilinçaltından daha zor açıklanacak şey.
  ... ejderham
 9. 9.
  işin kötüsü onu görürsün.. ve uyanırsın kı hayalmiş hepsi.
  1 ... lostlands
 10. 10.
  Allah'ın bize verdiği en büyük lütuflardan biri, belki de hayal kurmaktan sonra en büyük.. Öyle bir şeydir ki içinde zamanda yolculuk yapabilir sonra zaman diliminde kaybolabilirsiniz. Paralel evrenlerde gezebilirsiniz. Dünya hayatın da asla yaşayamayacağımız heyecanları bize yaşatır.
  2 ... oh my god they killed kenny