1. .
    bir beşiktaşlı olarak, talihsiz şeklinde tanımlayacağım laflardır. bu takımda yıllardır defans kurgusu oturmadı, ronaldo-zago ikilisinden beri doğru düzgün defans bloğu kurulamadı. sonra da kaleciler tü kaka. gelen kalecilerden üçüne bakın: rüştü reçber kötü kaleci; türkiyede muhtemel en fazla milli olmuş. oscar cordoba kötü kaleci; maç satmış diye gönderildi. hakan arıkan kötü kaleci; liverpool dan 8 gol yedi. merak etmeyin, tüpçü başkanınız gaziantep'in kalecisini alır getirir 10 milyon dolara, onu bağrınıza basarsınız.

    anlamadığım bir başka konu da, bu fitil nereden çıktı ve kim ateşledi? gazete yazarı var, sözde rüştü'yü aşağı gören. bunlar bir tane değildir, gerçi adam birimiyle ölçsen bir etmezler ya. rüştü'nün yakadan düşmesi, rüştü zaten ne yaptı ki lafları. fenerbahçe futbol takımı türkiye liginde futbol oynamadıysa haksız olduğumu kabul ederim. ama ayıptır, bu adama hayrettin demirbaş damgası vurulmaya çalışılıyor, üstelik de kendi takımı taraftarları bunu yapıyor. yuh derim yuh!

    transfer oluş biçimi, takım tercihleri tartışılır, bu işin ayrı boyutu. bu nedenle sevmeyebilirsin, tüpçü başkanının fenerbahçe den devşirdiklerinden biri olduğu için sinir olabilirsin, zamanında takımın yüzlerce topunu insanüstü hamlelerle çıkarttığı için canını sıkmış olabilir, hatta olmayacak basitlikte bir hata ile goller yemiş olabilir.
    ama bütün bunlar bu adamın kariyerinin bir çırpıda silinmesine mazeret olamaz. alın size düz mantık: 2008 Avrupa Şampiyonası'nda Çek Cumhuriyeti maçında kalecileri değiştirseydik biz elenirdik. gerçekler acıdır, o zaman baklava gerçek değildir.
    ... kelkeshoze