bugün

rüyada muhtara gidip ikametgah kaydı çıkartma durumudur. Bugün rüyamda gördüm ve hiçbir yorumlama da yapılamaz sanıyorum.
sözde her istediğimizi yapabiliceğimiz rüyalarda boş boş işlerle uğraşmaktan bir başkasıdır.
ruyada muhtardan ikametgah çıkarmak ünlü rüya tabirciler tarafından kötüye yorumlanır. yakında göçe zorlanacağınıza işarettir.
- efendim! bu başlığı okuyup durumdan vazife çıkardık, mahallemizin ermişi rüknettin hocaefendi'ye danışmaya gittik, eteğine yüz sürdük ve cevabını aldık inşallah!

rüknettin hocaefendi buyurdular;

"de ki, rüyanın rehaveti ile siz müminler* malesef ne için verildiği bölümüne bakmayı akıl edemezsiniz. şayet bu bölüm, yeşil mürekkep ile yazılmış ise ahiri, mavi mürekkeple yazılmışsa dünyevi bir iş için olmak icap eder. allah te'ala saklasın! ola ki siyah mürekkep ile yazılmış ise bilin ki o iş cehennemliktir."
gerçek hayatta muhtarla aranızda bir problem olacağına işarettir. bu noktada olayı sadece muhtar olarak değil, yerel yönetimler bazında değerlendirmek gerekir.

belediye olur, il genel meclisi olur, azıcık daha zorlarsam; son mezun olunan okula ait okul aile birliği bile olabilir.