bugün

görsel
internette bu şekilde yorumlanan rüya. Farklı anlamlar yüklemek istemiyorum; Ama Erdoğan'ın rüyama girdiği günlerin cuma olması, anlamlı gibi geliyor. Bir keresinde de Ayvalık'ta evde tek kalıyordum ve Cuma sabahına Erdoğan'ı rüyamda görerek uyandım. Sonra annemi aradım "Anne sakın Erdoğan hakkında konuşma tamam mı?" Dedim. Annem de sabah sabah benden öyle şeyler duyunca şaşırdı. Tamam tamam dedi.

Çok gerçekçi bir rüyaydı. Daha doğrusu, rüya değil de kâbustu. O rüyayı görünce "Acaba o kutsal bir insan da ben mi bilmiyorum? Cuma sabahına bu rüya ile uyanmak bir işaret olabilir mi?" Diye düşündüm ve çok korktum. Ama bu cuma gördüğüm rüya farklıydı. Meditasyon müziği ile uyuduğum zaman daha güzel ve daha çok rüya görüyorum. Rüyamda kalabalık bir toplantı alanındaydık. Toplandığımız yer, Kıbrıs'taki Antik Tiyatroya benziyordu. Biz orada otururken Erdoğan tam sol tarafımdan salona girdi ve çok yakınımdan bariyer olmadan geçti.
Ben de içimden:
"A hayret, bu kez bariyer koydurmamış. istanbul'da da benim yanımdaki kapıdan girmişti; Ama bir sürü bariyer koymuştu." Dedim ve Herkes alkışlarken ben de alkışladım.
Ama istanbul'da (inovasyon Haftası'nda) toplantı salonuna gerçekten bana yakın olan kapıdan girmişti. Hatta o zaman şaşırmıştım, bir sürü giriş kapısı varken, bana yakın olan kapıdan girmesi ilginç gelmişti; Zaten Cumhurbaşkanını yakından gördüğüm ilk yer orasıydı.
Rüyamda da buna benzer bir giriş yaptı; Ama bariyer eksikti. Sonra rüyamda o da salona geçti oturdu ve bir slayt başladı.
Slaytta Atatürk göründü ve ben çok sevindim; salondaki ingilizlere Atatürk'ü gösterdim ve "işte, bizim liderimiz Mustafa Kemal Atatürk!" Dedim ingilizce. Çok heyecanlandım orada Atatürk çıkınca. Sonra bir baktım, Erdoğan bana bakıyor. Ben de içimden "Ay çok ayıp oldu şimdi, o buradayken 'liderimiz Atatürk' dedim; Kalbi kırılmıştır." Diye düşündüm.
Sonra nasıl olduysa bir anda bizim evin arka tarafında Meral Akşener ve Canan Karatay ile karşılaştım.
Meral Akşener, halka birer dilim kare şeklinde tam buğday ekmeği dağıtıyordu ve "Canan Karatay bile söylüyor; Tam buğday ekmeği çok faydalı." Diyordu. Oysaki Canan Karatay ekmeğe karşıdır; Ama rüyamda Canan Karatay, Meral Akşener ile birlikte ekmek kampanyası yapıyordu.

Ben de içimden "Tabi, ikisi de kadın ve ikisi ile de çok uğraşıyorlar; Canan Karatay o kadar iyi niyet ile halkı bilgilendiriyor; ama Tabipler Odası ona ceza veriyor; O yüzden Meral Akşener'i kendisine yakın gördü galiba, o yüzden birlikte çalışıyorlar belki de." Diye düşünüyordum.

Sonra nasıl oluyorsa bir anda Ayvalık'ta oluyordum; Denize gitmek için hazırlanıyordum; Ama sonra geç oluyordu ve ben "Dün de denize gitmek istedim; gidemedim; Ondan önceki gün de... Bugün denize gidecektim; Bugün de geç oldu." Diyordum.

Sonra akşam oluyordu; Kedilere mama vermek için kedi evine gidiyordum. Bir tane apartman varmış; En alt katında kediler kalıyormuş, üst katlarda da sadece oturan bir kişi varmış. Başka kimse yokmuş. Ama zillerden birinde kendi ismimi görüyorum ve "ben burada oturmuyorum ki. Neden benim adımı bu zilin üzerine yazmışlar?" Diye düşünuyordum; Sonra da "Tabi, bu apartmanda oturan kişi, tek kaldığı için korkuyordur; Apartmanda tek kaldığı belli olmasın diye, bu zillere de isimler yazmıştır. Benim ismimin de o yüzden yazmıştır." Diyordum.

Sonra içeri girip Kedilere mama veriyordum; Başka bir kız daha geliyordu ve "Örümceklere yem vermem gerek." Diyordu. Ben önce anlamadım; Ama sonra kızın elindeki pakete baktım; Üzerinde örümcek resmi vardı ve örümcek yemiymiş o. Şaşırıyordum.
Sonra okulca geziye gidiyorduk, herkes bir yere dağıtılıyordu ve ben de tarihi bir kale görüp oraya giriyordum. Kalede benden başka kimse yoktu. Önüme, aşağı doğru inen uzun bir merdiven çıkıyordu ve ben o merdivenden inmeye başlıyordum. indikçe merdivenin hiç sağlam olmadığını fark ediyordum ve duruyordum. Bu, kale ile ilgili gördüğüm 2. Rüya.
Bundan önce de Zuckerberg ile görmüştüm. Ben kaledeydim ve Zuckerberg duvardan tırmanmaya çalışıyordu kaleye. Çok az kalmıştı, tam bana ulaşıyordu; Sonra siyah kiyafetli ve siyah gözlüklü adamlar geldi ve zuckerberg'i götürdü. O da tarihi bir kaleydi.
Bugünkü kaleli Rüyam da bana o rüyamı hatırlattı.
Gerçekten bu Cuma'ya ne çok rüya görerek uyandım. Ayvalık'ta da cuma gününe Erdoğan görerek uyanmıştım; Ama o korkulu rüyaydı. Bu kez korkutucu bir sahne yoktu rüyamda.
Uyurken uyku müziği dinlemenin etkisi sanırım.

Ayrıca bu hafta, ne kadar uzun bir hafta oldu. Yazım da tıpkı bu hafta gibi uzun oldu.
rüyada erdoğanı görmek hahahahahahahahahahahahahahaha..