bugün

Kill Bill 3 ne Zaman cikacak usta?
Karantina diye okudum. iki gram aklım vardı o da gitti, uğurlar olsun.
yaşadığımız bazı acayip olayları anlatırken adını anıp “tarantino filminden fırlamış gibi” deriz arada. o kadar hayatımızın içinde bir adamdır. efsane yönetmen, severiz.
Sinemayı “ bırakamayacaktır “ O bıraksa sinema onu bırakmaz. Biz hayranları bırakmayız.
Geçen bi filminde figüran olarak oynuyodu basrolden dayak yiyodu.
Hangi filmdi unuttum.
https://youtu.be/twljKXvlNtM
Saz ustası efsane yönetmen. Saygılarımı sunarım.
görsel

görsel

Tarantino, death proof setinde.

Kumandan husamettini biraz ıslatalım dedik...
Kendisiyle kadın ayağı hakkında uzun bir sohbet yapmak istediğim yönetmen.
Pulp fiction filmindeki dans sahnesini çekerken kendi de dayanamayarak dans etmiştir. Aha da videosudur: https://twitter.com/cinee.../1279877469227683840?s=21
Türk kadınlarına ilgi duyduğunu bilmeyen yoktur sanırım.

ilk 10 en iyi film sıralaması bana göre şöyledir;

1. Pulp Fiction (1994)

2. Jackie Brown (1997)

3. Once Upon a Time in Hollywood (2019)

4. Kill Bill: Vol. 2 (2004)

5. Kill Bill: Vol. 1 (2003)

6. Reservoir Dogs (1992)

7. inglourious Basterds (2009)

8. Death Proof (2007)

9. The Hateful Eight (2015)

10. Django Unchained (2012)
son dönem çektiği filmlerde konu/dönem ayrımı yapmaksızın müziklerinde ennio morricone yi kullanan yönetmen. bazı filmlerinde kendisinin de küçük bir rolü bulunur.
rober rodriguezle beraber yönettiği gün batımından şafağa filminde aynı zamanda ayak fetişisti bir psikopat katil rolünde rol almıştır. gerçektede ayak fetişisti olduğu iddia edilir.
Başarılı yönetmen..
balloon.
Japon ismi gibi bir isme sahip olup japonlukla ilgisi bulunmayan yönetmen.
Bol kanlı filmlerin adamı.
Bu herifi zaten filmlerinde çok fazla kullandığı gore öğelerden dolayı pek sevmezdim de polansky denen pedofili savununca iyice değerini sıfırladı. zaten değer dediğimde uma thurman hatrına izlediğim kill bill serisiydi.

brad pitt ve leonardo di caprio'yu bol vahşetli filmlerde oynatmaya nasıl ikna edebildi o da merak konusu.

zincirsiz güzel ama bak, yiğidi öldür hakkını yeme.
Hiçbir zaman bir Marvel veya DC filmi yönetmeyeceğini, çünkü o işleri 'kiralık ellerin' yaptığını söyledi. "Ben kiralık değilim" diyen Tarantino, bu filmlerin Hollywood'u 'boğazladığına' inandığını, çaptan düşecekleri günü iple çektiğini belirtti. Tarantino, "1960'lardaki müzikal uyarlamalara olan düşkünlüğün benzeri bugün süper kahraman filmlerine karşı yaşanıyor" dedi.
görsel
iç anadolu türkülerine onun gibi nağmeler ekleyen bi kişi daha yok ülkemizde değerini fazlasıyla anlamamız gereken virtüöz.
Bugün doğum günü.60 yaşına girmiş.
True görevini yerine getirdi.
diyalog ve senaryoların efendisi. bu adamın seneryoda eli varsa o filmin kötü olma olasılığı yok inanın bana.
Müslümanlar içinden bir tek cağrı filminin yönetmeni çıktı. Mustafa akad.

Onun da kafasına sıkmadılar.
2005de ürdündeyken arap teröristler kaldığı oteli oteli havaya uçurdu aq.
Bir Christopher Nolan değildir.
Yeni bir film yapsa da seyretsek dediğim yönetmen.
güncel Önemli Başlıklar