1. 1.
    damacana suya da zam gelmiş. şu tarz arıtma cihazları alıp eve kurma zamanı geliyo gibi ama ne kadar sağlıkı kafamda deli sorular.
    2 ... little bunny
  2. 2.
    suyun içindeki mikrop ve bakterileri filtreleyemeyeceği için sağlıklı olmayacaktır ancak kullandığımız damacanaların sağlık konusu da muamma olduğundan eğer arıtıcının uv filtresi varsa belki bir miktar sağlıklı olabilir.
    1 ... fafnir
  3. 3.
    kurulum masrafına ilaveten filtre değişiklik sıklığı ve maliyetinin de hesaba katılmasında yarar olan bir yatırım. ama uzun vadede karlı olsa gerektir.
    2 ... usualsuspects
  4. 4.
    Geçenler de bende de aynı sorunsal durum meydana geldi. Su arıtma cihazlarına yöneldim bakmaya. Bu qnetin ki de homepure mi novalı birşeydi. Pi seramik topları tarzı bir temizleme yöntemi kullanıyorlarmış. %100 bakteri engelliyormuş artık ne kadar doğru bilemiyorum.
    ... antonyo diyor ki
  5. 5.
    Su arıtma cihazları suyun içindeki mikrojenleri filtreleyemezler. Ancak şehiriçi arıtma tesislerinde suya katılan antiseptik sodyum türevlerini filtrelerler.

Arıtılmış su ve arıtılmamış su testi olarak gösterdikleri ve arıtılmamış suyun renginin bulanık çıktığı meşhur test esasında basit bir elektroliz işlemidir ve bakteri, mikropların temizlenmesiyle hiçbir Alakası yoktur. Suyun içinden sodyum alındığından elektroliz işlemi OlmaZ ve su berrak görünür mesele bundan ibaret.

Özetle görece çevrenin kirlenmediği bir büyükşehirde yaşamıyorsanız ve suda kireç oranı yüksek değilse su arıtma cihazına gerek yoktur.
    3 ... centurion
  6. 6.
    Yaklaşık 1bucuk senedir bu cihazı kullanıyorum size yardımım dokunabilirse ne mutlu. ilk olarak şöyle başlayayım, biz evde 5 kişiyiz ve ortalama 15 lik damacana alırsak 2-3 gün 5lik şişe alırsak hergün alıyoruz. Yani kaba bir matematikle sene de 120 damacana su kullanıyoruz gibi şuan ki güncel 12 tl veriyoruz. Markette ortalama 5lik su 3-4 tl minimum. Bu cihazı aldığımdan beri 2 en büyük sıkıntım dan kurtuldum. Bir markete gidince o ağır 5 lik leri taşımak. 2 suratı sirke satan damacana firması çalışanlarıyla muhattap olmak. Yani açık konuşmak gerekirse şuanlık bir sıkıntım yok. Filtresini de yakın bir tarih de değiştim. Tadı içimi rahatsız etmiyor beni. Sert su seven biriyseniz size yumuşak gelebilir, onun dışın da pek de anlatılacak bir şey yok acıkçası. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Bende bu kadar ne yazdım bilmiyorum ama umarım okuyana faydam dokunmuştur.
    1 ... sagmalcilar34