bugün

Ben yaparsam flört, sen yaparsan orospuluk iki yüzlülüğünü eleştirme hakkını saklı tutarak...

Devlet, siyasetçi, idareci adına ne derseniz deyin çocukları bu terör örgütüne katılmış veya bu terör örgütünde militanken ölmüş aileleri dışlayamaz.

Devlet, bu aileler ile irtibatı koparamaz.
Bu ailelerin bilerek veya bilmeyerek çocuklarını terör örgütüne teslim ettiği düşünülemez.
Öyle olsa bile terör örgütünün militan bulma kaynaklarının belirlenmesi, bunun önlenmesi için istihbarat bilgi akışını birinci elden sağlamak ve önleyici güvenlik hizmetleri açısından devlet erkanı başsağlığı taziye ziyaretinde bulunup çocuğunu terör örgütüne kaptıran ailelere bunun sorumlularının hesap vereceği güvenini verme açısından bu önemlidir.

Bazı kamu kuruluşları yerel yönetimler yurt kurs dershane vb adı altında faaliyet gösteren yapılar kaynaklarını terör örgütü için kullanıyor ve kurumlar terör örgütünün askere alma şubesi gibi çalışıyor.
Bunun onlarca örneği var ki PKK PYD ışid fetö açısından yüzlerce bakınız verilebilir.
Bunun için devlet senin benim gibi oh olsun geçermiş diyemez.
(bkz: tiamat ın uğramadığı başlıklar)
Ölüm üzerinden siyaset yapılmaz.
PKK veya PYD ya da ışid militanı olan evladını kaybetmiş bir anne baba acısını yaşadığınızda anlarsınız.
CHP veya akp ya da HDP milletvekili olabilir.
Tıpkı Suriye'de ölen terörist ile şehit olan Mehmetçik annesinin gözyaşları aynı renk.
Onlar istemezler mi evlatlarını torunlarını yanında olmasını...
12 Eylül öncesi bunu yaşadık, aynı silah ile hem ülkücü hem sosyalist gençler öldürüldü.
Tarih tekerrürden ibarettir.
Şimdi yine aynı acıları yine yaşıyoruz.
Umarım devlet acizlik içinde kalmaz. Eğer bu olursa Suriye ırak Libya gibi oluruz.
Trajikomik hadisedir.

Galip ensarioğlu bu kişi.

Çözülme süreci'nde pkk ile masaya oturdukları dönemin önemli aktörlerindendi.
Aktrollerin ölü taklidi yaptıkları adam.
En son genel başkan yardımcısı mı ne idi. Ödül gibi rütbe vermişlerdi herife.
başlıklar modlarca temizlenmiş, unutturur muyuz?

görsel
Yerilmesi gereken, ölenin ailesine başsağlığı dilemek değil, canlının hain emellerine yardım etmektir. Bu gözle bakıldığında, suç teşkil etmeyen bir taziye ziyareti.