bugün

Öncelikle bir kere daha düşünün. Yeteri kadar sabırlı mısınız? Bu işi gerçekten istiyor musunuz? Tamam tamam iş görüşmesi kıvamında oldu ama ne demek istediğimi puzzle yaparken anlayacaksınız.

Puzzle kafa dağıtmak için, sabırlı insanların yapabileceği bir uğraştır öncelikle bunu unutmamak gerekir. Diyelim ki çok düşündünüz ve puzzle yapmaya karar verdiniz.

Soru: Puzzle nereden alınır?

Cevap: Nereden alırsanız alın. Benim için fark etmez. Ama size bir tavsiye, eğer ilk kez puzzle yapacaksanız asla 2000, 3000'lerle işe başlamayın. Gidin kendinize 1000'lik bir puzzle alın. Puzzle seçerken tamam resmin güzel olup olmamasına dikkat edin, zevkinize hitap etsin ama asla ilk aldığınız puzzle'da tüm renkler birbirine yakın olmasın. Sonra benim gibi 750 parçalık gökyüzünün içerisinde uygun parçayı bulmak için kafayı yersiniz.

Soru: puzzle aldım şimdi ne yapacağım?

Cevap: Çok heyecan yapmadan paketi açabilirsiniz. inanmazsınız içinden küçük küçük bir sürü parça çıkacaktır. Öncelikli olarak kaybetmemeye özen gösterin efendim. Kullanmadığınız bir odanızı bu iş için ayırabilirsiniz. Puzzle kutusunun üzerinde puzzle'ın boyutu yazacaktır. O boyuta yakın ya da biraz daha büyük bir mukavva alırsanız puzzle'ı üzerinde yapabilir böylece dağılmasını önleyebilirsiniz.

Gerekli ortamı hazırladıktan sonra puzzle Girintili çıkıntılı parçalardan tek tarafı düz olanları yani kenar parçaları ayrırsanız puzzle'ın dış çerçevesini kolayca yapabilirsiniz. Böylece puzzle'a başlamak için gerekli bir kenar köşeyi bulabilirsiniz.

Puzzle yaparken önemli olan puzzle parçalarını en kısa zamanda bulabilmektir. Buradaki zamanı kısaltmak için de kenarlar dışında kalan puzzle parçalarını renklerine göre ayrımanız gerekir. Örneğin mavi gökyüzü parçalarını bir yerde açabilir, ağaç yeşilini başka yerde. Böylece gökyüzünü yaparken sadece gökyüzü parçalarına bakarak içlerinden seçebilirsiniz. Bütün içerisinden bulmanız daha zordur. Son olarak puzzle bittiğinde üzerine sabitleştirici losyonu sürmeniz faydalı olacaktır. Yoksa küçük yeğeninizi puzzle'ın orta yerinde parçaları çıkarmış incelerken bulabilirsiniz.
öncelikle 1000'lik ya da 5000'lik puzzleların yakınından bile geçmemenizi öneririm.günlerce kafa patlatmak istemezsiniz, değil mi?"illa ki de yapacağım ben" diyorsanız puzzle parçalarının arkasında rakamlarla ya da sayılarla yol gösteren türlerinden alınız ki en azından bir kılavuzluk görevi görsün.
önce dibi dibi rek in sabır geliştirme teknikleri kitabını okuyunuz.*
azim, kararlılık ve sabır en önemli üç şeydir.
çokça ihtiyaç duyduğum önerilerdir...
2000 lik veya daha üstü ise hiç girmeyin. sevgi den nefret e dönüşüyor.
sakın küçük kuzeninizi yaklaştırmayın yoksa tamamlanmayı bekleyen 200 parça aniden 2000 olabilir. ayrıca meraklı bir aile bireyi ayrı bir zevk olan son 100 kadar parçayı sizin yerinize tamamlayarak sizi sinir edebilir.
artistlik yapıp da 2000 parça almayın sakın...
Eve temizlige yardima gelen abla ve elektrik supurgesi ikilisinden uzak tutun.
Sıfır kutu açıyorsanız yapın ama biri sıkılıp yapamayıp size verdiyse hiç bulaşmayın.. 997 parçanın yerini buluyorsunuz o eksik olan üç parça tüm keyfi kaçırıyor.. Birde takıntılı olmamanız lazım.. Sabah uyanır uyanmaz yüzümü yıkamadan başına geçtiğim olmuştur.. Birde, işsizlik zor zanaat..
üst yarısı masmavi gökyüzü, alt yarısı masmavi okyanus ortasında ufacık bir gemi olanını alın. (bkz: ömür törpüsü)
Dikkatli olsunlar. Bazı parçalar ikiz gibi birbirine benzer ama aslında o parça oraya ait değildir.

Evet dikkatli olsunlar. Yoğsam tüm emekleri zayi olabilir.
1500 parcadan fazlasi zulumdur yapmayin. iste guzel guzel sabirla once renklerine gore ayirip yapin sonra cercevelettirip duvara asin. cunku emeginiz.
Puzzle yapmamalarıdır. O nasıl bir eziyet bir bilseniz...
güncel Önemli Başlıklar