1. 1.
  Kan donduran acıklama;
  http://www.hurriyet.com.t...a-nukleer-tehdit-40757680

  Putin Bu Açıklamayi neden yapti dersiniz

  Bakın:
  5yıl önce falan rusya ekonomisini batırmak için abd araplara petrol fiyatlarını düşürttü.

  petrol ile rusya'yı çökertemeyeceğini fark ettiğinde ( ya da putin'i, açlıktan ölen bir halk var olursa putin var olamaz ) sıra doğal gaza geldi.

  amaç katar/türkiye/suriye işbirliği ile katar doğal gazını avrupa'ya ve türkiye'ye satmak, rusya ekonomisinin belkemiğini kırmaktı.

  rusların petrol ve doğal gazdan edecekleri zararı sakın küçümsemeyin. bu ikisi rusları ayakta tutuyor. şu şartlarda bile halk sefil durumda.

  ve ekonomide büyük bir taş yıkılırsa domino etkisi yaratır.

  putin buna elbette izin vermedi. petrol kartına direndi, doğalgaz kartına direndi ( suriye'yi yedirmedi, katar'ın batıdan uzaklaşmasını sağladı ve hatta türkiye'nin de batıdan uzaklaşmasını sağladı )

  bütün bu süreç içerisinde batı ile bir çok konuda papaz oldu.

  şimdi putin bu açıklamayı seçim öncesi yapıyorsa bunun anlamı şudur:

  " beni indirmek için daha büyük bir hamleye kalkışırsanız rasyonel davranmayı bırakır topunuzun amına korum, o füzeyi boşuna yaptırmadım "

  ekonomik saldırıların ve avrupa bölgesindeki nato silahlanmasının bir sonucu olacak elbette. range problemi olmayan bir füze yapmış olsun ya da olmasın, sovyetlerden kalan füzeler bile yeterince tehlikeli iken batının putin'e karşı olan tavırları hiç mantıklı değil zaten.
  3 -3 ... hayat zor bea
 2. 2.
  (bkz: havlayan köpek ısırmaz)

  abd'nin nükleer teknolojisinin yanında rusya'nınki kuru sıkı kalır. halkının yarısı sefalet içerisinde, sanayi yok, teknoloji yok ama varsa yoksa silaha yatırım. iç siyasete oynayan bir diktatör işte.
  ... daikokuten
 3. 3.
  şimdi sarı pipi trump düşünsün. yürü be reis. ahaha.
  ... ibni maymun