bugün

yıkılmaya mahkum.
Türkiye'de halkın çoğunluğu ölülere tapar, ölülere tapan din tüccarlarına ve siyasi demagoglara tapar. Atatürkçüsü de, Sünnisi de, Alevisi de müşrik... Dini ve milli tarihten abartılıp ilahlaştırılmış sayısız putlar var: Muhammed, Sahabeler, Alimler, Alimcikler, Şeyhler, Şeyhcikler, Sultanlar, Fatih, Yavuz, Eyyüp Sultan, Romalı Celaleddin, Atatürk, Tayyip... Binlerce putlaştırılmış isim... Müşrik toplumda en iyi çalışan fabrika, dini ve milli kahramanlardan insan-tanrılar üreten yalan fabrikalarıdır. Dini ve Milli Yalan Üretme Fabrikaları maalesef ülkeyi dogmatik ve fanatik milyonlarca müridin savaş alanına çevirmiş. Beyinleri ölmüş kişiler ölülerden, türbelerden, yalancılardan, din tüccarlarından, hırsızlardan, diktatörlerden, katillerden, faşistlerden yardım bekler.

Putperest olmayın; özgür bireyler olun!..
en büyükleri şudur.

"Ne derler acaba?” diye kahrolası bir put vardır.

ismet Özel
görsel
görsel
görsel
yüceltilen her şey puttur. dolayısıyla tek put tanrı değildir. o yüzden kişilerin yücelttiği ne varsa onları gerici, bağnaz ve teslimiyetçi olmaya itiyor.
Sadece insan ve cinlerin taptığı nesne kendileri yapıyorlar kendileri gene medet umuyorlar yardım bekliyorlar saygı duruşunda duruyorlar yiyecek ve çiçek sunuyorlar dünyanın birçok yerinde halen var .
Ilkel insanin insan ustu guclerinin olduguna inandigi ve ona dualar okuyarak ve onunde dinsel rituellerle tapinarak beklentilerinin gerceklesmesini istedikleri cansiz nesnelerdir.

1- Tukuren hocanin salyalari

2- Kabe (evet icinde el ilah adli put varmis)

3- Kutsal kitaplar. (Inananlar kitabin maneviyatina degil kendisini putlastiriyor)

4- Hocalarin ayaklari elleri. (Opmek icin birbirini eziyor yavsaklar)

5- Agaclar (caput baglanarak)

6- Yatirlar

7- Saidi nursi nin o ugursuz iblis fotosu...

Yukardakiler modern putlardir.

Su andaki Turkiye nin insanlarinin yarisindan fazlasini yukaridaki orneklere tapinmayacak kadar aydin ve zeki olmasini saglayan yani putlarin gerizekali yemi oldugunu bize anlatan adamin heykeli ise.

Halkinin ona minnet duymasindan baska bisey degildir.

Minnet duygusu duymayan sadece turk olmayan kopeklerdir.
görsel
-fesli yavşak
-ağaca çaput bağlama
-yatıra dua etme
-hocanın öpülen ayağı.
-bir siyasetçimiz.
-kabe ( evet hz (s.a.v.) muhammet kabe yi kaldırmak istemiştir)
-kuran ı kerim. (ne anlattığını anlamadan baş ucuna asıp 3 kere öpüp başına koymak)
-tesbih
-skörtıl

bunların hepsine put diyebiliriz.

ancak bir halkın liderine olan özgürlüğü için minnetine asla put denilemez.
önünde eğilip kalkmak gerek. onu allah ile bağdaştırmak ve dini bir anlam yüklemek gerek. Kurallaştırmak ve metalaştırmak gerek ve en önemlisi onun önünde secdeye yatmak gerek!

halkının liderine saygısını köpek soylu vatan hainleri anlamaz ve saldırır. Ama o it soyuna bakmak gerek hayatında neleri putlaştırmış.
Ah muhsin ünlü'nün terör bombası patlama şiirini akla getirir.

Bana kolpa malzemelerden putlar yontma bebeğim
Sezen aksu'dan mesela, kanarya'dan, tanrıdan
Allah'tan demiyorum, çarpılmış gibi korkma
Kork putların ellerinde patlamasından!
Yüceltilen her şeydir ve insanların bir sürü putu vardır.
Put diken, puta tapmayı hortlatan, puta tapan asırdır bu asır.

insanlığın Dirilişi, Sezai Karakoç.
kendisinden tapınılan, yardım istenilen, hayatın merkezine konulan varlığa put nedir. Hacerü'l-esved örneğinde böyle bir durum söz konusu olamaz. Ek olarak;

ikinci halife Ömer bin Hattab'ın bu taş için, "Biliyorum ki sen faydası ve zararı olmayan bir taşsın. Allah Resulü'nün seni öptüğünü görmeseydim seni öpmezdim" dediği rivayet edilir.
Yıkıp şeriati, bambaşka bir bina kurduk.
Nebiyye atf ile binlerce herze uydurduk

Müsümanlık bu değil biz yolumuzdan saptık
Tapacak bir putumuz yoktu, özendik, yaptık.

Mehmet Akif Ersoy…
(bkz: tağut)
güncel Önemli Başlıklar