bugün

ankara'dan çıkıp--iki tarafı dağ yamaçlı vadiden-- esenboğa'ya giderken sol taraftadır. nasıl bir yer olduğunu orada oturanlar söyler.
Pursakları bilmiyorum ama söylentiler dağın başında bir yer diyor. Havalimanı var orada. inip etrafa bakınca kocaman bir ova seni karşılayacak ve benimsemek zorunda kalacaksınız. Alışırsın.
ankara'nın ismini duyduğum fakat yerini bilmediğim ilçesi. ilçe olmadan önce keçiören'e bağlıymış.
Tebessüm şehri diyorlar.
(bkz: geçmiş olsun)
Ankara'nın beton yığınına çevrilmiş yoksul semti.
Pursak kelime anlamı olarak fil anlamına gelir.simdiki pursaklar bin yıllar önce gür ormanlarla kaplıymış.komutanlar filleri saklamak için bu gür ve büyük ormanları kullanırlarmış.
Simdi bozkır olarak dolaştığımiz pursaklar bir zamanlar genis ormanlarmis.iste ankaramizin pursaklar ilçesi ismini böyle almıştır.
Gerici yobaz şakirt ve Akepe yandaşlarınin bolca bulunduğu siyah çarşaflı ninjaları caddelerde bolca görebileceğiniz yokuşları dik şahinci pezevenklerin bolca bulunduğu ilçe.
Memlekete giderken her geçişimde tebessüm şehri ne la diye düşündürür.
Gelişmekte olan ilçedir. Havalimanına yakın olması ve akp ye %75 oy cikarmasi nedenlerinden biridir. Güzel ve sakin bir ilçedir. Dağlık tepelik bir bölgede olduğu için yokuşları yamandır.
(bkz: porsuklar)

türkiye'nin en çorak ve yobaz nüfuslu ilçesi.
bir zamanlar ankara'nın en güzel ilçesi olduğu tuik tarafından da kabul edilen çubuk'a bağlı ilçe doğum tarihimde olan 1987 yılında çubuk tan ayrılarak keçiören'e bağlanıp bahtsızlık dönemine giriş yapmıştır.

yıllarca çorak ve rüzgarlı bir kasaba olarak yerinde sayan pursaklar ikibinli yıllarda

çankırı

çorum

yozgat

pamuklar

gibi şehirlerden göç almıştır.

şuan bildiğin hatay ın küçük kardeşi olan bu 2005 yılında ilçe olan şehir; özellikle de yozgatlılardan çok çekmektedir. (bkz: yiyecen tatlıyı sikecen yozgatlıyı)

altınova

saray

sirkeli

akyurt

şuan bu ilçeye bağlı köylerdir.
aklımda hep barsaklar olarak kalmış ilçe.
esenboğa'ya giderken gözüken son yerleşim yeri. girişinde bir de tebessüm şehri pursaklar yazar.* melih'in işleri işte. etimesgut'ta bir yol kenarında da sevgi dolu etmiesgut yazıyor. melih bize ne anlatmaya çalışıyor bilemiyoruz tabii.
ankaranın en saf ilçesidir. bu ilçede camiler ağzına kadar dolup taşar bir öğlen namazı cuma kalabalığı ile kılınır aynı zamanda ak partinin ankara kalesidir. en yüksek oylar bu ilçeden gelir ama iş hizmete gelince ankaranın hastanesi olmayan tek ilçesidir. ve ankaranın metro ve tren geçmeyen tek merkez ilçesidir. 2015 seçimlerinde ak partinin gene rekor kıracağı ilçedir

Edit; vallaha kırdı
Not hastane metro gene yok.
ankara-çankırı yolu üzerinde yer alan ankara ilçesidir. tam 2 ay önce ankaraya deplasmana maça gelmiştim. merkezde bir yerde zannediyordum sahayı meğerse pursaklar'ın akyurt diye bir yerindeymiş. çok üzülmüştüm.
Kuzey kent falan giden derken getirecek zaar dediğim yer.
10 yıl önce cep telefonu bile çekmiyor idi.simdiki durumu bilemiyorum tâbi.
on yıl öncesinin köyü, şimdinin tipik bir ilçesi.
Ankara Esenboğa havalimanınında içinde yer aldığı ilçe.
Ankara Esenboğa havalimanının bulunduğu semt.
Gençliğimi yeyip bitiren ankara'nın bir ilçesidir, tebessüm şehri olduğu iddia edilse de sokakta soğuk insanlarla karşılaşılır siyasal islamın ve melih başganın ankara'da ki en büyük kalesidir cehaletin sokaklarda cirit attığı esrarkeşlerin sokakları işgal ettiği coğrafi olarak ise rakımından dolayı ankaranın ayazının en kral yaşandığı klasik 3.dünya ülkesi ilçelerindendir, son zamanlarda esenboğa havalimanına yakınlığı gibi sebeplerden mütevellit üç beş kuruş parası olan ilk okul mezunlarının bile müteahhitlik yaptığı sadece yapı anlamında gelişen güzel apartmanların bulunduğu bir ilçedir ancak sosyal yoksunluk, eğitimsizlik ve geleneksel tabuların egemen olduğu memlekettir burası, çok dertliyim ulan halen kurtulamadım buradan.
angaranın şivesiyle pursah(G)lar .
ayrı bir cumhuriyet olduğu söyleniyor ankaranın merkezinde bir hayli uzak.
(bkz: buralar çok değerlenecek)
soğuktur. insanı da soğuktur.