bugün

Tanımıyorum..
Biraz önce salya sümük ağlıyor idi..

Zateb 60 bin tl ye çevrilmiş ceza..
Prim kasıyor...
iyi olmuştur. milletin talebi buydu zaten.
Kendisini tanımam. Adını yeni duydum. Ama yazdıkları normal değil. Pedofili, tecavüz, uyuşturucu gibi hassas konularda dikkatli olmak lazım.

Twitinde escobar ile ilgili bir şey görmedim. Hatta tivitin yanlış diye uyaranlara da atar yapmış. Her şeyi dalgaya almamak lazım.
Kendisinden zerre haz etmeyen biri olarak söyleyebilirim ki, söz konusu cezayı bahsedilen içerikten dolayı değil, muhalif ve hükümet karşıtı mesajlarından dolayı almıştır. Bu durum mesajlara bakınca açıkça anlaşılmaktadır. Bahane lazımdı ve bulunuldu, tıpkı Gezi zamanı sanat sepet tayfasına yıldırım hızıyla açılan ve alayını derin bir sessizliğe büründüren uyuşturucu davaları gibi. Hatta o gazla içlerinden birinin Ertuğrul Gazi olmuşluğu bile mevcut, ama o ayrı konu.

Nitekim kendisine de sopa aba altından değil, ayan beyan, kafasına vura vura gösterilmiş ve çok büyük ihtimalle bundan sonrası için, kendinden önceki örneklerde olduğu gibi, susması sağlanmıştır. Günümüzde insanları özgürlükleriyle tehdit etmek anca Yukarı Vanuatu gibi ilkel topluluklarda görülmekle birlikte, neyse ki bizim ultra şahanevi ülkemiz onlardan daha aşağıdadır da, adalet adil ve çok sağlam temeller üzerinden süregelmektedir.
olay nedir ne değildir bilmiyorum. kadının haklı olup olmadığını tartışmak için de gelmedim. benim dikkatimi çeken başka bir konu var.

bu kadının videosuna denk geldim ve orada "bir tweet yüzünden yedi sene hapis cezası ne demek?" diye isyan ediyordu. böyle bir savunma olabilir mi yahu? kişi twitter da yazdıklarından mesul olmuyor mu? ceza almak için illa resmi basın açıklaması yapmak gerekmiyor. sosyal medyada yazdığınız bir şeyden de gayet ceza alabilirsiniz.

bir de haberde okuduğuma göre bu kişi radyo tv sinema ve gazetecilik bölümlerinden mezun olmuş. iki farklı iletişim fakültesi bölümünden mezun olmuş birinin böyle bir savunma yapacak kadar iletişim hukukundan habersiz olması da epey ironik olmuş.
bir insanın başına ne gelirse dilinden gelir demiş atalarımız.

hayırlısı olsun kendisi için, üzücü..
50 kg esrarla mı yakalanmış?

Edit; la niye eksiliyorsunuz mk. Suç ceza ile doğru orantılı olursa adalet olur.
Aynı gün bir çocuğu taciz eden mal tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Adalet algınıza azrail girsin.
darısı diğer youtube,instagram ve twitter fenomenlerinin başına.
tanım:adını bile şimdi duyduğum twitter fenomeninin ceza alması durumu.
Ceza yemesi saçma da kadın bundan yiyene kadar sabahları oral seks yapmaya özendirmeden falan yemedi, ceza yerdi normalde ülkede hayret.
Ne yazdığı merak edilendir. Elin Kolombiyalısı hakkında ne demiş acaba.
Kadını tanimam etmem ama bu ülkede cezayı hakeden o kadar kişi varken attığı bir tweet yüzünden 7 yılla yargılanması abes olur.
Bence bu işin altından başka bir şey çıkacak gibi. Çocuğunu da kadraja alıp hikayeden ağlaması sanki biraz reklam kokan hareketler.

eğer gerçekse de yuh amk böyle ceza mı olur derim.
Şu tweeti bulun yahu. Yorum yapacağım tweeti görmeden konuşamıyorum.
Yıllarca vurdulu kırdılı dizilerle geçti tv döngüsü. Hala da en sevilen diziler kadına şiddet, kabadayılık, şiddet, uyuşturucu, taciz vs. Konularıyla dolu. Bunları durdurmak, tvde geçen şeylerin özendirebileceğini düşünmek yerine bir kadının bir annenin attığı şakalı tivit özendiriyormuş. Pes! Şaka gibi ülkeyiz artık şaşırmıyoruz o ayrı. Burada özendiren bir şey varsa bile sorun özenendedir. Elin tecavüzcüsüne aylardır ceza vermeyip duruşmaları ertelerler, bir kadının tivitine 7yıl hapis cezası geliyor. Komedi resmen. Üzülüyorum pucca için, inşallah yırtar bu olaydan, kamuoyu olarak yardımcı olunabilir, medya fazla üzerinde durup yardımcı olabilir bilemiyorum.
Biri acaba tweetin ne olduğunu paylaşabilir mi?
ceza haklı ki haksız mı bilmem ama şahsını seviyorum iyi olmuş.
temyizde bozulacaktır.
çocuğu için iyi olmuş. böyle gerizekalı bir anne tarafından yetiştirilmekten kurtuldu.

dul kadının çocuğuna yardım edin.
kırmızı bültenle aranan teröristi devlet kanalına çıkaranlara hala maaş veren devletin böyle saçma bir olay için 7 yıl vermesi gerçekten ibretliktir.