1. ?.
  puanı yüksek bir dil bölümü öğrencisinin, tabiatı gereği söyleyemeyeceği söz. puanım yüksek öyleyse ingilizce öğretmenliği yazmalıyım olarak uyarlanabilir.
  1 ... thedewil
 2. ?.
  bir ülkede öss ile tanışmak zorunda kalan herkesin ( öğrenci, öğretmen , veliler vs...)düşünme özürlü olduğunu gösteren önerme şekli. insanları ilgi alanlarına göre değil de, test başarılarına göre katagorize eden, yazardan, ressamdan, müzisyenden; doktor, mühendis çıkarmaya çalışan, kalan bölümlerin küçümsendiği gelenek.

  ben isteyerek girmeme rağmen, okul hayatım boyunca onlarcasını depresyonlardan depresyonlara sürüklenirken gördüğüm, doktorluğun bir meslek değil, yaşam biçimi olduğunun hala anlaşılamadığı tercih saplantısı.
  3 ... vadideki zumbuk
 3. ?.
  dövülesi insan modeli. yazık değil mi puanları daha az olup tıp okumayı daha çok isteyen ve hak edenlere. sonra bu şahıs pişman olur okuduğuna, doktorluğun adını kirletir, diğer kazanamayan ama kazansa süper doktor olacak kişi ömrünü ilaç firmalarında dört duvar arasında yüreğinde uktesiyle geçirir.
  3 -1 ... danaid
 4. ?.
  yüksek puanı olan iyidir, güzeldir anlayışının getirdiği çarpık düşünce.
  ... arabaciarabayatasget
 5. ?.
  aç mühendis gördüm aç mimar gördüm aç işletmeci gördüm ama aç doktor görmedim diyerek yapılan bir harekettir ve doğru bir harekettir.
  1 ... chatin
 6. 1.
  (bkz: kafam kalın öyleyse düz mantık kurmalıyım)
  2 ... sempatik hayvan
 7. 2.
  karı kızla işi olmayan gencin klasik dusuncesidir.

  (bkz: puanım yuksek oyleyse tipsizim)
  1 ... perspektif
 8. 3.
  (bkz: tutmayın küçük enişteyi)
  * *
  -1 ... cernonil