bugün

arkadaşlar bugün bir arkadaşım vasıtasıyla öğrendiğim bir o kadar komik bir devlet kurumu olayına denk geldim.

ptt personel alımı açıyor, acil bir şekilde 2000 kişi. bu işe alım için tek başvuru yolu dilekçe yoluyla. başka hiçbir türlü başvuru kabul edilmiyor.
başvurunun bitiş tarihi 31.01.2018 ancak bunu ne resmi internet sitesinde ne de başka bir yerden duyurmuyor. öyle ki kulaktan kulağa yayıla yayıla, internet sitelerine bile. 2 gün öncesinde yani. 31 ocak tarihinde düşüyor. bunun için ekran görüntüsünü ptt 2018 personel alımı yazarak google'a şöyle çıkartıyoruz. linkleri kontrol ettiğini taktirde hiçbir bilgi de bulamayacaksınız nasıl başvuru yapılacağı yönünde.
görsel

daha bir komik tarafı. işe alımla ilgili mevzuatı il sorumlularına vs. gönderiyorlar sadece. arkadaşımın eniştesi bir şehirde ptt bölge müdürü gibi bir ünvana sahip olduğu için mevzuata sahip. bende rica ettim bana attı
mevzuatta şu şekilde acil istihdam olarak geçiyor.

--spoiler--
GEÇiCi MADDE 3 − (1) Şirketin acil ve eksik istihdam ihtiyacını gidermeye yönelik olarak, bir defaya mahsus olmak ve 31 Ocak 2018 günü mesai saati sonuna kadar başvuruları kabul edilen en fazla 2000 kişi; belirlenen usul ve esaslara bağlı kalınmadan postacı (dağıtıcı), gişe memuru, mühendis, avukat, mimar ve içmimar unvanlarında istihdam edilir.

--spoiler--

ve evet, pttde çalışıp bu yönetmeliği hazırlayan torpille işe giren bir diğer özürlü arkadaş henüz iç mimar yazımından habersiz.

yönetmelik linki: https://goo.gl/Sk9Mk1

yani asıl olaya gelince. neden gizli saklı 2000 kişi alınıyor kimsenin haberi olmuyor, kimler pttye sokulacak? yani bir devlet kurumunun bu kadar ezik bir davranış sergilemesindeki amaç ne? neye hizmet ediyorlar?
geçmişe bakınca başı cemaatlerle bayağı ağrımış bir ülke olduğumuzu hatırlayıp bunda art niyet aramayan arkadaşlar çok açık söylüyorum orul orul orosmanlı çocuğudur. abi artık biraz şeffaflaşma vakti gelmedi mi? öyle bir personel alımı düşünün ki, kpss şartı aranmıyor, bölüm şartı aranmıyor, dil şartı aranmıyor, tek geçerli başvuru koşulu 18 yaşını doldurmuş olmak ve 30 yaşını doldurmamış olmak.
Rezil bir iş zaten KPSS şartı aranmaksızın personel alımı olması başlı başına torpil tanıdık yerleştirme olayının kanıtı. Böyle acemice şeyi nasıl yaparlar aklım almıyor. Tamam iyi güzel bir milletvekili ya da bakan dayadı sizlere bişey de bu kadar salakça bir personel alımı gizleme olayı nasıl mümkün olabilir.
Ama çokta şaşırmıyorum nasılsa bura Türkiye.
(bkz: devletin malı deniz yemeyen keriz). Evet
ak parti gençlik kollarındaki gençlere iş lazım. devletin her kademesine doldurun akoğlanları bakalım.
zaten ptt, thy, tübitak gibi kurumlar tamamen torpille vasıfsız akp çocuklarının ve torunlarının doldurulduğu atıl istihdam merkezleri haline geldi.

tanım: gizli gizli torpillilerin devlet kadrosuna sokulduğu alımdır.
binlerce insanın emeğine yazık olmuş.
ama unutulmuş.
kimsenin hala haberi yok belki de. oysa herkese duyurulması gerekir. ben böyle şerefsizlik görmedim.
güncel Önemli Başlıklar