1. 1.
  aynı zamanda gelen mektupların faturalardan ibaret olmadığı dönemdir, özlemimdir.
  size yazılmış mektubu noktası virgülüne dek inceldiğiniz, karalanmış kelimelere ışık altında bakıp altında ne yazdığını merak ettiğiniz dönemdir. yerini kısa mesaj almıştır. hız açısından verimli bir iletişimdir kısa mesaj, ama yerini tutmazki mektubun. mektubun kağıdına yeri gelir parfüm sıkarsın, yeri gelir ucunu yakarsın... yaşlandık mı ne?
  (bkz: hey gidi günler)
  ... delikanlımühendis
 2. 2.
  jeton düşme espirisinin kaynağı.
  2 ... doktor sağbırakmayan
 3. 3.
  buzdan jeton üreten türk dehasına ilham vermiş olay.bir de küçük bir delik açılıp ip bağlanmış jeton var idi o vakitler. (bkz: eller gidiyor aya)
  1 ... veritaserum
 4. 4.
  arkadaşımın verdiği gazla kutu kola kapağını deliğe zorla itelediğim arkadaşımın numarayı çevir konuş demesiyle numarayı çevirdiğim fakat hiçbir ses alamadığım dönemdir.
  Not:O telefon 2 sene boyunca çalışmadı:)
  ... hakande84
 5. 5.
  ergen vatandaşlarımızın deliğe karşı koyulamaz fantezilerinden dolayı nerdeyse hiçbir ankesörlü telefonın çalışmadığı dönemdir
  ... ulassbora
 6. 6.
  jeton, yuvasina dusmedigi zaman yumruk atildigi zamanlardi.
  3 ... radament
 7. 7.
  jetonların küçük, orta, büyük diye üçe ayrıldığı dönemdi. herhalde kırıp, içindeki bozuklukları aşırırlar diye, demir para ile çalışan telofon hiç olamadı memleketimizde.
  2 -1 ... zaknafien
 8. 8.
  jetona ip bağlayıp defalarca konuşabilme fırsatının olduğu dönem, kimi zaman ahh ahh nerde o günler demiyor değil insan.
  1 ... altf4