1. .
  insanın psikopatolojisi ile alakalı durum. örneğin ted bundy, hukuk fakültesinde okuyan, sessiz sakin ve politikada iddialı bir gençti ancak sevgilisinin terketmesi psikopatisini tetikledi ve yüzlerce kızı öldürerek amerika' nın en tanınan seri katili olarak tanındı.
  1 -1 ... legend of the stranger
 2. .
  insanın içine kapanık olma yada içine attığı durumlar sonucunda ortaya çıkan ani ve orantısız davranışlar olarak niteleyebileceğimiz psikopatlık günümüz insanın başına sıkça gelen bire durumdur. "tipsizsin işte o kadar oh be rahatladım" gibi durumlardır.
  ... elektrikliyengec
 3. .
  sessiz sakin takılması, duygu ve düşünceleri ile ruh hali hakkında cevresindekilerin fikir sahibi olmasını engellediği için normal karsılanabilecek durum.
  2 ... noway
 4. .
  geçen akşam televizyonda ted bundy nin hayat hikayesini konu alan bir filmi izlerken aklıma gelen düşünce..

  adam gayet dışardan bakıldığında gayet hoş, akıllı doğru düzgün ve bir o kadar da mülayim bir görüntü çizerken bir yanda da 100 üzerinde cinayet işleyen bir manyağı aynı bünyede yaşatabiliyor..seri katil terimini suç dünyasına katan insan oluyo kendisi..nedendir bilinmez ama böyle tiplerin psikopat olmaları insanı daha da tedirgin yapıyor..
  2 ... msd
 5. .
  yumuşak huylu atın çiftesi pektir ve havlayan köpek ısırmaz gibi atasözlerimizin doğruluğunu kanıtlayan durumdur.
  ... kemalturna
 6. .
  (bkz: sylar)
  ... amoresperros
 7. .
  (bkz: ummadık jack karın deşer)
  ... kuzgun