bugün

her gün kendisine 'tahammül' etmek zorunda kalanları da kendisi gibi psikopatlaştıran manyaktır. bazen su bardağını alının orta yerine aşketmemek için kendini tutarken bulursun. kimse vazgeçilmez değildir de bu ruh hastalarını kim niye tutar anlayan beri gelsin. sanırsın bunun yaptığı işi memlekette yapan başka insan yoktur.
bi cinnete bakar herşey...
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
Regl olamayan ve sürekli bundan şikayet eden kişi olabilir. Böyle bir insanımsı varlık var iş yerimizde, kız sürekli gergin. Ağlıyor, elleri titriyor, yılan sesli bir şekilde bağırıyor. defalarca ağzının tam ortasına geçirmek istedim ama yapmadım, uyarı almak demek oo korkunçlu yönetici olmuş sözleri eşliğinde kıçımın kalkamaması demek olur. Onca zamandır çok sinsi bir şekilde ilerliyorum, öyle kolay değil bazı şeyler. Ama bu kız yüzünden bir noktadan sonra işten atılmaya bile razı geldiğimi fark ettim.

Uff salak diyip kavga ettiği insanın üzerine kalem fırlatıp sonra hünkürerek ağlayan bir malımsı. Bana o kalemi atsa direk bir yerine sokarım, çok şükür bulunduğum hiçbir ortamda benden daha psikopat biri olmaz. Bir gün bir açığı vardır onları bulayım öyle bunu içten içe psikolojik olarak yıpratayım dedim. Dedim gel yemeğe çıkalım, tek çıkmak istemiyorum.

- Halamlar o kadar şişman ki. Bazen öyle olacağım diye çok korkuyorum korkunçlu. Bakma ben aslında çok zayıfım ama regl olamıyorum ve şişiriyorum.

Sağ avucumu sıktım o an, uzattım, sol elimi gergin bir şekilde açtım ve şak. Bulmuştum. Bir kaç gün sonra yine gerilmiş bir şekilde ekrana bakıyordu.

- Sen bu aralar kilo mu aldın ya?
- yoo
- göbeğin çıkmış
- almadım ya
- almışsın valla
- almadım, şiştim ama, almadım
- iyi peki

- yok yok bak geçen de dedim sana, çok kilo aldın
- hayır
- aldın
- sen kendine bak
- bakıyorum ama sana da bakıyorum. almışsın
- almadım

- korkunçlu bana diyorsun ama çok kilo aldın sen
- eheh aldım biraz canım ya. onu bunu bırak sen de dikkat etsen iyi olur, yanlar simit gibi olmuş
- yoo üzerimdekinden öyle gözüküyor
- ooo ele geliyor kızım bunlar

- al sana form bisküvi getirdim, biraz dikkat et
- ihtiyacım yok
- neyse ben bırakayım da istersen yersin
- yemeyeceğim tamam mı yemeyeceğim, bırak artık peşimi ya

Yöneticinin ne oluyor diye ona bağırması ile ağlayarak tuvalete kaçtı. ben suçsuzdum, iş arkadaşımla yiyeceğimi paylaşıyordum. derken bu iyice gerildi, herkesle kavga etmeye başladı. bazen durup dururken ağlıyordu, müşteriler ile kavga ediyordu, yanında oturan ile kavgalar ediyordu, şimdi iş arıyor. gittiği gün kendimi yemeğe çıkaracağım.

kısacası bunlar insanın huzurunu kaçırır, sıkıntıya sokar, her an eline bir şey alıp fırlatabilir, asla destek olmaz, sürekli sizi yıprattıkça yıpratır. en uygunu onu kaçırmaktır çünkü bu tipler iş yaşamında hep daha başarılı olarak görüldüğü için pozisyondan pozisyona girer. ayak altında dolaşmasına izin verilmemelidir.