1. 1.
  Davranışların ölçülmesi ve değerlendirilmesi, istatistik yöntemlerinin psikolojiye uygulanması gibi konularla ilgilenen psikoloji dalıdır.
  ... xsentos
 2. 2.
  en basit haliyle psikolojik testlerin değerlendirilmesi, istatistiksel verilerin yorumlanması üzerine kurulu psikoloji alt dalıdır.son zamanlarda psikometrik değerlendirme merkezlerinin giderek yaygınlaşması nedeniyle sıkça gündeme gelmekte ve günden güne tanınmaktadır.
  ... nanik depresif
 3. 3.
  Psikolojinin sonuçlarını testler, anketler aracılığı ile sayısallaştırmak, psikolojide kullanılmak üzere ölçüm araçlarının geliştirilmesini sağlamak, böylece psikolojinin sonuçlarını daha somut, açık, kısa bir biçimde ifade etmek, psikometrinin konusuna girer.
  1 ... lilith
 4. 4.
  uzmanlasmaya calistigim, gozuktugunden cok daha kazik olan ama prediction kisminda istatistikle birlestiginden digerleri icin muammaya donusen ve icimde bunca yil biriktirdigim ukalaligi ve paraya olan ilgimi(hatta tutkumu) sergilememi simdiden saglayan alan. ayrica para konusunda verdigi esneklik suan klinik psikolojide olan ve sevmedigim bazi eski okul arkadaslarimdanda dalga gecerek, yada bilhassa onlar ders calisirken fittir fittir gezerek, bide bunu utanmadan anlatarak falan hirsimi almami saglio. yani benim icin bir kac zeka ve kisilik testinden cok fazlasi...
  ... kalinka nyc
 5. 5.
  mesela kankan 1 - 2 haftadır sıkıntılı, keyfi yok diyosun bu eleman en fazla 3 gün mutsuz gezerdi demek ki sıkıntı var onu anlayan bilim dalıdır.
  ... greenplastic