bugün

Sorunlarınızı çözmek istiyor iseniz yapmamanız gereken bir durum. Tabi yalan söyleme gibi bir hastalığınız yok ise.
Her türlü anlaşılan ve sanılanın aksine sizin bir parçanızı yansıtan bir özelliktir. Psikolog elbette anlar ama sizi yalan söylediğiniz için eleştirmez aksine neden yalan söylediğini kestirmek için alengirli kurnaz sorular sorarak sizin bu davranışınızı önce kendisi snlar, sonra da elindeki aynayı alır lapps diye yüzüne tutar. Böylece kendinle yüzleşir ve aslında yalan söylemeye gerek kalmadığını da anlamış olursun. Zayıflıklarımızın yerine daha olumlu davranışları edinerek kendimizi sevmelidmfmfkdmd tamam yine çok eğitim modundayım.

Demem o ki psikoloğunuza yalan söylemek de söylemek kadar olağan ve anlaşılabilir. Gevşeyin...
Psikoloğa gitmem gerek yok psikiyatri daha makul.
5 yıl psikoloğa gittim hiç yalan söylemedim ama gerçekleri de söylemedim...
Psikoloğun da çok da ikindeydi sanki. Psikoloğa yalan söylüyormuş da bilmem ne. Kendinizi ne kadar da önemsiyorsunuz yahu. Yyaş kaç? Bu kafa ne güzel yahu. Adam alır parasını önüne bakar. Sen kendine yaparsın ne yaparsan. Şunu kafanıza sokun ki profesyoneller için hepiniz birer parasınız. Kiminiz doğalgaz faturası kiminiz elektrik su. Bu kadar işte.

Tanım: kendini Gereksiz önemseyen ergen tavrı.
Kendinizi aldatmanız psikoloğun umurunda değildir.
Anlattıklarınızdan yola çıkarak, eylem planı hazırlar, gerisi size kalmış.
Ama sandığınızdan daha akıllılar, haberiniz olsun!
bu şey gibi akıl hastanesinde akıllı numarası yapıp çıkmak.
Anlıyorlar ama belli etmiyorlar.
Eğlence ve hitabet gücünü test amaçlı hobi.

Geçen yine psikologdayım.

+ Darlanıyorum doktor bey. Annem beni pavyona sattı.
- hmm.
+ Geceleri Ankara havası duyuyorum odada.
- hmm.
+ Eniştem de elledi beni.
- hmm.
kendi kendini kazıklamaktır.
psikoloji bir bilim mi ?
psikiyatri bir bilim bak. adam senin ağzından çıkana bakmaz direk elinde salt sonuç vardır, oradan bakar ve sonuca varır.
psikolog konuşur anca.
ulan gir bilinçaltına analiz et, sorun neyse çıkart çöz o zaman.
ben arkadaşımla sohbet edince de onun bana iyi telkinlerde bulunması aynı sonuca çıkıyor.
karnımda müthiş bir ağrı vardı. gastrolojiye gittim.. tetkikler... tetkikler... sonra beni göğüs uzmanına havale etti, tetkikler tetkikler... Bir şey bulamadılar ve psikoloğa havale ettiler... genç bir psikolog karşıladı beni. daha doğrusu karşılamadı bir taraftan masaya oturttuğu intörne kur yaparken beni de muayene etmeye başladı. sorduğu sorularla bendeki psikolojik rahatsızlığı tespit etmeye çalışıyordu. ben de ona malzeme vermek, istediği rahatsızlığın varlığını ortaya koymak için elimden geleni yapordum. doktorumuz zevkten dört köşeydi. hastalığının bütün belirtilerini birer birer ağzımdan alıyordu. anlamadığım latince kelimelerle de bunu kur yaptığı kıza izah etmeden de duramıyordu. sonra:
hemen test yapalım dedi. Elime bir test kağıdı tutuşturdular. iş sarpa sarıyordu. Oyunuma testte de devam edemezdim. Elimi kolumu bağlayıp akıl hastanesine gönderilme riski vardı. Çaresiz testlere doğru cevap yazdım. doktor testte bakınca bütün iştahı kaçmıştı.
karnı ağrırken doktora başım ağrıyor diyebilen kişidir. dengesizdir.
Piskologun "Yalan söylüyorsun" diyerek tokatı yapıştırıp şok terapi uygulamasına neden olur.
komikli atraksiyon.

kendini kandırmaktır.

psikolog er geç yalanı anlar.

kaybedilen sadece kendi zamanın olur.
-PSiKOLOĞUNA AŞIK OLMUŞTUR.

-ÇOKLU KiŞiLiK BOZUKLUĞU VARDIR.

-ZAMANI VE PARASI BOLDUR.

-GERÇEK ONU ÇOK ACITMAKTA VE KAÇMAKTADIR. ( BiPOLAR AFEKTiF )

-HiPNOZA iHTiYACI VARDIR.

-GEREKSiZ YALANLAR, DAVRANIŞSAL TUTUM OLMUŞTUR.

ASLINDA ONU DiNLEMEKTEN BIKMAYACAK Bi SEVGiLiYE iHTiYACI VARDIR.
Yine bir halttan anlaşılır. Ne bileyim gözler mimikler falan. Sevmem zaten psikologları.
Ey psikolog sen kimsin ya derdimi nerden bileceksin?
o anılarınız için göz yaşı dökerken akıl oyununda galip gelmenin zevkini yaşamaktır.

o da mal olmasaymış da anlasaymış çelişkilerimi.
Yalan söylemek icin mi para verdiniz ?

Aptalliktir.
güncel Önemli Başlıklar