bugün

Ruhsal sağlığı korumak için yapılan şeyler herkes için farklıdır. Anlatın da açılalım biz de. Ya da birlikte sürünelim.
Bu psikoloji kolay kolay düzeleceğe benzemiyor. Çocukların yüzüne bakarak hicbirsey yokmuş gibi ağzıma lokmayı koyup kafamı dönüp yutkunmaya çalışıyorum. Nasıl duzeliriz bilmiyorum. Bu acı tarifsiz.
prozac.
kendimi Charles Patoshik gibi hissediyorum bu aralar.
Çürümüş elma koklarım.
Ibadet. En güzel antidepresan.
Çürümüş elma kokusu. Hımm ilginç.
içmek.
Kendimi kaybedip hüngür hüngür agladiktan sonra ertesi gün kendime bir nebze gelebiliyorum.

Düşün yani bir insan sevdiği insana, hayatında biri olsun seni üzmeden sevebilecek, en zor zamaninda yanında olabilecek biri olsun diyor ve içi kanaya kanaya sadece onun iyiliği, mutluluğu için bunu diyen kişi bunu kaldirabiliyor.
Başka ne toparlayabilir ki ? Yarın akşam bayılana kadar içerim ben.
hangi psikoloji?
Çok sağlam olduğu için desteklemeye gerek görmüyorum AA arada biraz içip doğada dolaşmak yenileme sağlıyor bu çok açık.
duygularımı çok dile getirmiyorum dolayısıyla psikolojim kolay kolay çöküş yaşamıyor. içimde yaşıyorum sonra bitiyor, benim psikoloji demir gibi. Zaten artık bir ailem ve çocuğum var, istesem de olmaz. dışarıda eşim ve çocukluk arkadaşlarım dışında kimse gerçekten ne hissettiğimden haberdar olmaz.
Onun dışında çok ciddi bir şey varsa ne olursa olsun eşimle psikolojimi destekliyor ve koruyorum. Bunun için çeşitli etkinlikler bulunur.
Desteklemiyorum.
ben psikolojimi destekleyemiyorum, psikolojim beni destekliyor açıkçası. bu memlekette ruhsal problemi olan çok kişi var ama bunu bir problem olarak görmüyorlar diye düşünüyorum.
#46171236
O ruhsal problemini dert etmeyenlerin ruhsal probleme sebep olduğu bir dünyada, hatta bunların cenneti olan bir ülkede yaşıyor olmanın dayanılmaz ağırlığı.
psikolog ile destekliyorum bu aralar.
Desteklemiyorum.
Geçtiğimiz 1 yılda karşımdaki insanların psikolojik yıkıntılarını benimle doldurduklarını farkettiğimden beridir kendimi yükseltmeye, kendimle ilgilenmeye başladım. Buda bana sağlıklı bir ruh haliyle geri döndü. Unutmayın, biz ülkece çok vitrin bir milletiz. Önce kendinizle ilgilenin, ilk dönem çok zor belki de ama disiplini elden bırakmayın. Spor mu, sanat mı, edebiyat mı her neyse. Kendinizi geliştirecek, güzel gösterecek birşeyle ilgilenin ve bingo... Kendinizi her koşulda şartta mutlu bir ruh olarak bulacaksınız.
Insanlardan uzak yalniz kalarak , namaz kilarak , örgü bebek örerek.
beyin fonksiyonlarımı boş bırakmayarak. sürekli ilgili olduğum konular hakkında video, dergi, internet siteleri ve kitaplarını okuyarak, izlyerek..
Şarkı dinleyip Dans ederek, içki içerek, bazı densizlere hak ettiği kadarıyla söverek. Açıkçası olmayan psikoloji nasıl düzeltilebiliyorsa öyle işte..
parayla destekliyorum sorun kalmıyor...
desteklemek yerine yeni psikolojiler satın alıyorum. toplu alımlarda indirim olduğu için bazen birkaç kişiyi beklemem gerekiyor bozuk psikolojimle. en iyisi evde yapacaksın, dışarda hem pahalı hem de dezavantaji var böyle.
Sadece yeşil çay tüketerek destekliyorum.
Çay sigara ve her firsatta kedileri severek, bazen sataşarak ve pati yiyerek.
cahillerden uzak kalıp onları ciddiye almamakla. belli bir meslek grububun emekli olmuşlarından cinsiyeti erkek olan denyoları adam yerine koymamakla.