bugün

Bir insana bu naasıl anlatılmalı nasıl ikna edilmelidir?
Sende bu güne kadar kimsede görülmemiş müthiş bir ruh hali var bence bu konuyu bir uzmanla görüşmende fayda var profesyonel birinden fikir almalısın yoksa heba olup gidersin mazallah.
hemen bir psikolojik tedavi almalısın eğer kabul etmezsen o beynini kafanın içerisinden çıkarır götüne sokarım ve tüm psikolojin yerine gelir !

aynen coni.
Hareketlerinde, toplumsallıktan çok uzak örüntüler olduğunu söyleyebilirsiniz. Bunun nedenini düşünmesi için ve bu nedeni bulması için psikoterapistle birlikte çalışmasını önerebilirsiniz.

Psikolojik tedavi dediğiniz şey hasta olanlara uygulanır. Bunun için gerçeklikle olan bağını koparmış olmalı biri.

Terapi için bir analiste ya da terapiste gidebilir.
Kişi kendi niyetli değilse çok zor bir süreç.
Kendine ekstra savunma duvarı da kurabilir, kendi kendine söyletmek en iyisi. "Ben artık çözemiyorum bir profesyonel yardım alayım" gibi.
Hatta bir uzmanın konuşmasına/seminerine götürün uzman iyiyse akılda soru işaretleri bırakır sonrası ikna için daha kolay olacaktır.
Senin yardıma ihtiyacın var denilerek.
Sen manyaksın boolum. Denebir.
Profesyonel değilseniz bunu tespit etmek size düşmez. Yok ben yardım etmek istiyorum diyorsanız o zaman onu uzman birini görmeye ikna etmek yerine Terapistim tedavi sürecim ile ilgili olarak seninle görüşmek istiyor bana bu hafta sonu eşlik eder misin diyin.
Bunun doğal bir durum olduğunu içselleştirip, anlatmaya çalışabilirsiniz. insanlar zaman zaman yaşadıkları problemlerle baş etmede güçlük çekerler. Yardıma ihtiyaç duyarlar. Bu durumda profesyonel destek almaları gerekebilir. Desteğe ihtiyacı olan kişiye nasihatte bulunmak çoğu zaman fayda sağlamaz. Destek alması konusunda cesaretlendirebilirsiniz. Bunu yaparken samimi olmalısınız. Açıkça endişelerinizi anlatın. Onun için endişelendiğinizi, yardımcı olmak istediğinizi, yanında olacağınızı, yardımınızın yeterli olmadığı noktada profesyonel yardım alabileceğini adım adım anlatın. Kişi direnç gösterebilir. bu adımları atarken yanında olacağınızı, kendi için atacağı bu adımın cesurca olduğunu hissettirebilirsiniz. Fark ettiğiniz sorun bir doktorun da ilgi alanına giriyorsa, öncelikle doktora gidebileceğini söyleyebilirsiniz. Bazen uzman yönlendirmesi işe yarayabilir. Her şeye rağmen kabul etmiyorsa, zorlamanın da bir anlamı yok. Psikolojik destek danışanın gönüllülüğü ile olanaklıdır. Kişi yardım alıp almamakta serbesttir(Bazı yasal durumlar hariç). Unutmayalım, karşımızdaki bir insan. Zor bir dönemden geçse de bilinçli olarak yardım almamayı da tercih etmiş olabilir.
https://youtu.be/vKBc1jJjlMc
Aynen beyle
Belki de anormal olan bizlerizdir ve bunu öğrenmek için bir uzmana görünmen gerek.
Hani maksat kafamızda soru işareti kalmasın sana ona göre davranalım ya da sen bizi mazur gör.
güncel Önemli Başlıklar