bugün

(bkz: pdr)
nalet olası kazanması güç okuması kolay atanması basit işi zaten olmayan * egitim fakültesi bölümü.
(bkz: rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü)
(bkz: pdr)
Puanı yüksek
Kazanması zor
Okuması kolay
Atanması kolay gibi gözüken ama burası Türkiye ne olacağı belli olmadığı için ondada sıkıntı var
Hukukla aynı puan olan
Saçma sapan dersleri olan

Akrabalar komşular ne okuyorsun dediğin de Psikolojik Danışmanlık dendiğinde hayırlısı olsun boş ver bir daha girersin olmazsa denen bölüm

Atandıkdan sonra odana çekilip diğer öğretmenlerin boş boş oturduğu için gözüne batan ilginç bir alan.
Şu an için puanı hukuk ile yarışan, 5 sene sonra işletmeyle yarışacak olan bölüm.
(bkz: buralar önceden dutluktu)
insanlarımızın gözünde yan gelip yatmayla eşdeğer hale bürünmüş meslek dalı. yan gelip yatarak bu algıyı oluşturan felsefecilerin, sosyoloji mezunlarının ve sınıf öğretmenlerinin ve eğer varsa pdr bölümünden mezun olmuş arkadaşların gözlerinden öpüyoruz. bi baltaya sap olamamış 25 yaşına gelip de havadan meslek sahibi olmak, yan gelip yatarak mesleğin adını daha da kirletmek için "bi de sosyoloji ya da felsefe okuyayım yea" diyenler sizlerin de gözlerinizden öpüyoruz gerçek psikolojik danışmanlar olarak.
Bi kaç yıla kadar 50 puanla atıyordu kpssde. Her üniversite hunharca bu bölümü açtığından, 4-5 yıl içinde iş olanakları bitecek meslektir. Bu sefer yan gelen yatan değil durmadan çalışan iyi yerlere gelecektir.
Okumak isteyebileceğim bölüm. pismanlik derecesinde olmasa da yinede keşke okusaydim dedirtir.
atama garantisi için geldiğimiz ama artık atama garantisi olmayan meslek.
14 yıllık eğitim yaşamımda, sadece 1 kez görüştüm bu meslek erbabıyla. Okulda cep telefonuyla yakalanmıştım. Ama telefon arkadaşımın olduğu için vermemiştim idareye. Müdürden bir ton azarlama, tehdit, hakaret yiyince, sinirim bozuldu bu kadında odasına çağırdı beni. Daha sonra sözünü kestiğim için beni odadan kovmuştu.
halk arasında "ulan valla çok rahatmış bide hemen atanıyomuşsun" diye tarif edilen ancak bitirdikten sonra çogu ögrencinin mutsuz mezun oldugu meslek grubudur.
Okuduğum bölüm.
Her fırsatta gitmeyi düşündüğüm ama para konusuna gelince kenara köşeye çekildiğim birim.
(bkz: sadece kızların gittiği bölümler).
Bu bölümü okuyan insanların geçmişi çok temiz olmamalıdır. Her psikolojiyi tatmış olmalıdır.
liselerde artık bir sorunum var dendiği zaman hangi dersten dedikleri yerin adı.
dersten kaçmanın yolu hele bide sürekli gülümseyen bi kadın varsa :D
okuduğum ama bitiremediğim bölüm. evlilik ve ilişki pskolojisi gibi şimdilerde insanların çokça ihtiyaç duyduğu bir alanda vaktiyle çokça eğilmişimdir.

bana göre uzmanlarına ihtiyaç elbette vardır. ancak herkesin biraz çaba sarfetmesi, kendi altyapısını da oluşturması gerekir. yaşam ve iletişim kalitesini belirgin ölçüde arttıracaktır.
geleceği olan bir bölüm gibi dursa da yoktur. baksanız herkesin sorunları var ama kimse danışmana gitmiyor.
Hukuk ve psikolojiden sonra gelen kaliteli bir bölüm. insanlar pdrden mezun olunca yalnızca rehberlik öğretmen olduğunu sanıyor. Fakat meslek alanı geniş. Yani yüksek lisans yapılarak klinik psikolog olunabiliyor. Ama tabii hukuk birçok adım öndedir pdrden.
psikolog olmak için okunması gereken bölümdür. Benimde tercihlerim arasında yer alacak ilk önemli bölüm.
Şimdiki aklım olsa seçeceğim meslek bu olurdu.
içimde kalacağı muhtemel bölümdür. diger içimde kalacaklar için (bkz: psikoloji) (bkz: bilkent mütercim tercümanlık)
atlar olarak hedefimizdir plutondangeldim atlarheryerde. muradımıza ereceğimiz günü bekliyoruz.
Gelecekteki mesleğimdir. Bölüm yatarak matarak geçmiyormuş. Mesleği itibarsızlastıran bir takım insanlara bakmayın gençler bu her meslekte böyledir idealistseniz bir adım öndesinizdir.
güncel Önemli Başlıklar