1. 1.
  çeşitli envayi çeşit nedenlerle oluşan ruhsal sağlık bütünlüğünün zarar görmesi durumunu belirten (mecazi fiil) belirteç cümle.
  1 -1 ... kagit helva
 2. 1.
  Psikoloji bilim dalının ismidir. Sikko gibi her morali bozulan insan için kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Alternatif için;

  (bkz: ruh sağlığı)
  ... sherl0ck
 3. 2.
  insanların hayatta karşılaştıkları olaylar ve diğer şahıslar tarafından negatif etkilenmesi sonucu oluşan durum. bilinçaltı öyle bir şey ki bir sorunun üstünü kapatıp yeni hayatınıza başlasanız bile ansızın gelen düşünceler geçmişten aklınıza meteor gibi düştüğünde, yeterince güçlü değilseniz psikolojik olarak sarsılabilirsiniz.
  ayrıca çevresine sürekli ışık saçan, mutlu görünen ancak aslında hiç öyle olmayan ve intiharı toplum tarafından şaşkınlıkla karşılanan kişilerde görülür. bu tarz insanların arkasından oysaki çok neşeli görünüyordu... gibi cümleler kurarlar. cenazesinde de iyi bilirdik derler belki.
  yeterince iyi gizlediyse kişi psikolojik bozukluğunu, tedavi de edilemez ve hiç tanımadığı, artık anlamakta zorluk çektiği birisine dönüşür.
  ... notalivingsoul