bugün

evet, yıllardır beklediğiniz, ancak bir türlü kavuşamadığınız... bu kutsal bilgi kaynağı artık evinizde! hem de kargo ücreti dahil 0.00 ytl'ye! 5 dakika içerisinde ararsanız yanında bir adet dini duygularla nasıl oynanır rehberi de bizden size hediye! rehberimize başlıyoruz.

1)taraf tutmak:
provokasyonda en önemli maddelerden biri taraf tutmaktır. alevileri mi aşağılayacaksınız? sütlü neskafe müslüman kimliğine bürünün, her ne kadar kofti müslüman olsanız veya aklı selim dindar bir insan olsanız bile. solcuları mı aşağılayacaksınız? faşist olun, ben hitler'i de beğenirdim aslında diyin. ama aşırıya kaçmayın. aşırı olunca sataşma olur. unutmayın, siz sadece provakatörsünüz.

2)ana fikri alttan vermek:
provoke ediceğiniz bir konu, provoke olmaya hazır bir insan topluluğu mu buldunuz? eveeet şimdi esas olaya başlıyoruz. tutucu fikrinizi hemen deşifre etmeyin, "yani aslınad gökhan zan hiç sakatlanmaz ama yani şimdi bilemedim ki şimdi yani" şeklinde kaçamak cümleler kurun. "bu sene iron maiden kesin türkiye'ye gelir abiii" şeklinde ifadelerde bulunmayın. beyninizin yeteceği bir şekilde laf sokun. iftira atın. aslında alevi kürtler jogopongolu'ymuş diyin.

3)küsüratlı, atmasyon sayılar ve değerler vermek:
toplumumuz iyice provoke oldu mu? hah, şimdi biraz tuz serpip 5 dakika boyunca karıştırmaya geldi sıra. alevilerin %90'ı namaz kılmıyor diyin, dünya nüfusunun %77,82'si burak kut'u çok seviyor diyin, ahmet çakar'ın para yatırdığı atın bikini giyme olasılığı ahmet'in parasının 3/5'i ile gazoz almasına eş değerdir diyin. provoke edin, daha çok edin.

4)araya entry sokmak:
provoke olmuş topluluk ve entry'leri okudukça zevke geldiğinizi anlayabiliyorum. evet. şimdi daha çok eksi yemeden daha çok provoke etmemiz gerekiyor. yazın araya, "ama aleviler de pis insanlar, şeytan onlar" ya da "bi alevi benim bacıma tecavüz etmişti aleviler pistir kakadır ıyy" yazın. tabii bunu abartmayın. en nihayetinde siz sadece bir provokatörsünüz, celebrity değil. zaten bu salakça provokatif entrylerinize aldığınız eksiler size ömür boyu yetecektir.

bu yetmez ki ben daha çok provoke etmek istiyorum, sözlüğü becermek istiyorum diyenler için:
(bkz: expert provokasyon rehberi)
bunu parayla satıcam ama bak, ona göre.
kesin sonuca ulaşmak için klişeleri kullanın ve yerlerini değiştirerek birleştirin. araya bi kaç farklı tat koyun bari başlık anlamlı olsun.
örnek starbucks, oruç, içki, seks, sevişmek müslüman, sevgili, tiki, yazar...
mesela "orucunu starbuck'sta sevgilisiyle sevişerek açan müslüman".
"orucunu starbuck'sta sevgilisiyle sevişerek açan tiki müslüman".
"içki içmeyi ve seks yapmayı bir hak olarak gören yazar" tarzında başlıkları kullanabilirsiniz.
içini nasıl mı dolduracaksınız?
merak etmeyin sizi besleyecek çok kişi olacaktır...
başlık sahibi yazarın kendi tecrübelerini aktardığı klavuz.*
başlığınızı açtıktan sonra uzunca bir süre başka entry girmeyin ve sadece izleyin. bir delinin kuyuya attığı taş misali, yarım saat içinde başlığınızın altı en az 40-45 entry ile doldurulacaktır.

başlığı açtıktan 1-1,5 saat sonra ilk entry'nizi silin ve başlık alttaki entry sahibi yazarın başına kalsın. ve işte başardınız! provokatif ve polemik dolu bir başlık açıp sözlüğü birbirine kattınız. ödülünüzü ilerideki standdan seçebilirsiniz.
aşşağıdaki malzemelerden biri ya da birkaçı bir arada kullanıldığında tadından yenmeyen bir provakatif başlığa sahip olunur. afiyet olsun.
1)din
2)siyaset
3)seks
4)futbol
5)etnik köken