bugün

içerisine ilave Bcaa ekleyerek protein miktarını çok daha yüksek gösteren takviyedir. Weider, optimum ve çok nadir markalar ilave bcaa eklemeyip yüksek oranda protein sağlarken çoğu marka 30 gram servisinde 17 gram protein varken 5 gram bcaa ilave edip 23 gram 24 gram protein olduğunu yazıyor. Evet doğru 24 gram oluyor fakat fazlalıkişlevsiz bir 5 gram protein
Tüm supplementler gibi büyük ölçüde balondur. Bizde vücut geliştirmenin mantığı bir türlü çözülemedi. Gelip abi protein tozu, bcaa, glutamin... ne alayım diye soruyor. Diyorum günde ne kadar tavuk göğsü yiyorsun. 250 gr diyor. Kilosuna bakıyorum 85-90kg adam. Kardeşim 250 gr tavuk sana napsın en az yarım kilo yemelisin diyorum, pahalı diyor! Peki Protein tozu ucuz mu?
Ortalama bir protein tozu servisi 25 lira olsun. servis başına 25 Gr civarı protein ihtiva etsin. Günde 2 servis alacaksın. 50 Gr protein; 50 lira.
Ortalama tavuk göğsü kilo fiyatı ise 170 lira olsun. 50 lira ile yaklaşık 300 Gr civarı tavuk göğsü alınır o da ortalama 70 Gr civarı proteine tekabül eder.
Şimdi Bir yanda tavuk göğsünün sunduğu kalitede 70 gr protein, diğer tarafta peynir altı suyundan üretilmiş daha düşük kalite 50 Gr protein!
Öyle atomu parçalamıyoruz bakın 4 işlem yetiyor.
He derler ki kana çabuk karışırmış. Aldırma. Onlar eskide kaldı senin dün aldığın gıdayı vücut bugün kullanmaya devam ediyor. idman sonrası hemen protein al onarım başlasın; efsane.
Yine derler ki supplement, içerisinde protein dışında x kalem daha takviye sunuyor. Bunun da çoğu kolpa. Sen iddia ettiği kadar protein içeriyorsa öp başına koy o da muamma. Zamanında gençlere protein tozu diye az leblebi tozu itelemediler. Ayrıca saf tavuk göğsü de besleyicilik bakımından bir tek protein içermiyor.
Vücut geliştirme pahalı spor. Çoğu kimsenin ayırabileceği bütçe sınırlı; akıllıca kullanmalı. Supplement de kullanılır elbet. Senin imkanın geniştir, tüm beslenmeni eksiksiz yaparsın ondan sora ihtiyacına göre üzerine takviyeni de alırsın. Ama beslenme eksik, tozla vücut yapıcam; çok beklersin...
Yerli markalardan uzak durmanızı öneririm hele yeni yeni çıkmış markalar ne tad olarak ne de etki olarak hiç bir şey göremezsiniz bir protein tozunda tadın bu kadar önemli olmaması gerektiğini söylüyorsanız henüz daha bok gibi tada sahip olan bir protein tozuyla tanışmamışsınız demektir. Abi tadı çok iyi olanı aramıyoruz tadı iyi olanı arıyoruz yoksa içmek bir zulüm. Burnunuzu tıkasanız da o pis tadı alırsınız.

Bu sebeple tadı ideal etkisi yani servis başına protein değeri yüksek olan proteinleri seçmelisniiz mesela bigjoyda servis boyutu 32 gramdır içerisinde 22 gram protein vardır örnek veriyorum ama x markada 40 gramda 24 gram protein vardır buna dikkat edin ekstra bcaa eklenmemiş olmalı zaten aminoasit profilinde proteinin orijinal bcaa aminoasitleri bulunur.

(bkz: Sportica), (bkz: Bigjoy), (bkz: MY supplement), (bkz: Protein ocean) ve (bkz: SSN Sports) denedim 3 sene içinde tad olarak protein ocean alın gider fakat aralarında etki olarak en iyisi SSN oldu ve şuan hala kullanıyorum. Bigjoy'da fena değil sportica ise çöp bir marka. Gereksiz de pahalı
Büyük instagram sayfalarında bile dandirik reklamlarını gördüğüm, 923742938472 tl den bir anda 250 tl ye düşen, kilolarca paketlerle satılan, tamamen günü kurtarma pahasına satış yapan işletmecilerin ürünü olduğunu düşündüğüm dolandırıcılık malzemesi.
Bu arada üstteki Entry e binayen bir ekleme yapayım, protein tozu ile gainer biraz farklıdır . Protein tozunun amacı sadece protein yüklemeyken, gainer de şeker, yani karbonhidratta olur kilo yapması için.
baklava aromalısı çıkmış.
Cahillerin doping etkisi yarattığını sandığı şey.
Gerçekte yediğin yumurtadan, yediğin etten, içtiğin sütten aldığın proteinle hiçbir farkı olmayan birşey.
Genelde bir porsiyon protein tozunda 20-25gram protein olur. Onun yerine 3 yumurta ye, aynı şey. Protein tozunun tek avantajı, günlük protein ihtiyacını sıradan besinlerden alamadığın zaman kolay ve hızlı şekilde alabilmen. Başkada hiçbir numarası yok.
peynir altı suyundan yapılan toz haline getirilmiş protein kaynağı.
Ronic marka var. Hem fiyatı uygun hem doz doz paket halinde geliyor.
ilk kez 7-8 ay önce spora başlamış ve totalde 1-2 ay ara vermiş biri olarak sporun faydasını gördüğüm söylenebilir. boy ve kilo dengem yerinde. ancak kilom alkol ve yağlı beslenmeden ötürü sanırım göbek bölgemde şekillendi. spora başladıktan sonra göğüs kol ve omuzlardaki şekillenme beni daha da şevke getirdi. ancak günlük almam gereken protein miktarını spor günlerinde dahi geçemiyorum. bunun için protein tozu kullanmayı düşünüyorum. protein tozunun zararlı olup olmadığını, kas gelişimime fayda edip etmeyeceği, ne kadar sıklıkla nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum. bu konuda yardımcı olmak isteyenler yeşillendirebilirse çok sevinirim.
lan bizim bi tanıdık yıllardır protein tozu kullanır geçen hastaneye kaldırmışlar amk.
protein tozunu götüne sokmuş. doktorların söylediğine göre demans olmuş nasıl kullanıldığını unutmuş.
yazık lan kullanmayın şunu oysa tavuğu götüne soksa daha kolay olurdu.
shakerla zor tabi. tavuğu shakera koymayın.

zararlı bir ürün.
protein ağırlıklı bir tür besin takviyesidir. vücut geliştirmeciler tarafından kullanılır. genellikle peyniraltı suyu tozundan üretilir.
Hakkında kötü bir şey diyen varsa en yakın yere beynini bıraksın. Protein tozu sizin yumurtada, sütten, peynirden aldığınız proteinin hazır halidir. Tabii ki doğal protein çok daha iyidir, ama vücut açısından protein proteindir. Siz bir öğündeki proteininizi bir ölçekle alabilirsiniz. Normalde de fazla proteini fazla alırsak böbrekler, vücut falan zarar görür. Protein tozu da o şekil. Boş boş konuşmayın.
Birden kana karıştığı için böbreklere zarar verirmiş diyen türk proflar var bir de. Peki hocam eğer böbreklere zarar veriyorsa bu o zaman bunu kullanan herkesin böbrek hastası olması lazım?. Bununla ilgili çalışma var mı? Varsa gösterin inanalım. Neden abdli doktorlar protein tozu yararlıdır diyor o zaman?. Neden pro bbler ve diğer pro sporcular arasında bu yüzden yaşlandıklarında veya uzun süren kullanım sonrası böbreklerinde bir problem çıkmıyor?. Ben o kadar sporcu inceledim o kadar şey okudum hiç sizin dediğinizle alakalı zerre ifade yok. Ben ilk supplementimi lisede kullandım aradan on sene geçti neredeyse ve yakın zamanda yaptırdığım kan sonuçlarım çoğu insandan iyi. Çevremde de bunu kullanıp böbrek hastası olan yok. Bu mantığa göre kandaki şekeri birden yükselten gıdalar tüketen herkes hasta olurdu. Zaten değil steroit organları sağlam olmayan kişi tabii ki supplement kullanamaz. Bunu görüp supplement zararlıdır tehlikelidir demek aptalca. Gut hastası adam et yeyince et sağlıksız olmaz. Potansiyel hastalıklarını bilmeyip supplement kullanan birisi bundan kendisi sorumludur. Sizin geçmişteki ezikliğinizden olabilir mi acaba bu protein tozu takıntısı?. Gayette olabilir * .
bazı vasıfsız boş beleş doktorlarca yapımında doğum kontrol hapı kullanıldığı, hormon içerdiği, kalp sorunlarına yol açtığı iddia edilmektedir.

asla bu yalanlara aldırmayınız. spor yapan kadın erkek herkesin kullanmasında sakınca yoktur.
balon misali içi boş şişirir.
çiğ köfte : 3 gram protein sonuç çiğ köftecide çiğ köfte kalmadı protein diye karnınını çökertiyor.
Her gün yediğiniz cipslerden bol yağlı fast foodlar dan çok daha zararsız olduğu kesin olan destekleyici.
yıl oldu 2021 protein tozunu hala tek başına kas yaptıran bir mucize sananlar var.

ağır spor yapıyorsanız kullanmanız gerek. doğal yollarla alacağınız proteinin kana karışması ve tozun etkisi arasında dağlar kadar fark var. dikkatli ve bilinçli kullandıktan sonra zararı olmaz. kafanıza göre her gün 2-3 ölçek tüketirseniz tabi karaciğeriniz yağlanır sağlığınızı kaybedersiniz.

her şeyin fazlası zarar. sanki her gün yediğiniz tavuk çok mu sağlıklı?
görsel
protein zinciri oluşturmak için geliştirilmiş takviye türü. böyle şeyleri çok araştırıp alıyorum gerçekten her ayrıntısını öğrenmeden asla almam. şu meşhur takviye sitelerine bakarken aslında bir çoğunun fiyatı olduğundan fazla sisirdigini gördüm. hem sağlam hemde uygun fiyatlı bir site ararken gerçekten tam kafama yatan hem fiziksel mağazası olan hemde internette satış yapan net bir firmaya denk geldim. whey protein söyledim iki buçuk kiloluk tak kargoya verdiler. bence mutlaka şans verilmeli böyle sitelere. buraya linkini de koyuyorum şiddetle tavsiye ederim. http://arianutritiontr.com
Spor yapmayan insanların bile kullanabileceği takviyedir. Cahil çomarların dediklerine bakmayın. Ayrıca protein tozu eğer iyi besleniyorsanız gereksizdir. Bcaa, kompleks amino asitler ve gainer kullanmanız daha iyi olur.
yüzyıllardır kullandığım ancak seboreik dermatitimle çakıştığı için son demlerini kullandığım takviye. içinde barındırdığı şeker ile seboreik dermatiti ancak bir gofret kadar, bir kase pirinç kadar, bir avuç acı biber kadar tehdit etmektedir. yine de seboreik dermatite sahip bireyler tarafından kullanılmamalıdır.

içeriğinde bcaa ve eksta amino asit takviyesi olanlar çok büyük bir açığı kapatacaktır. başlangıç seviyesi sporculara önerilmez. onların işi bcaa iledir.

neyse, yumurtaya yatay geçiş yapacağım.

edit: sevgili harvardlı hocama ithafen nacizane eleştirilerim:

-zaten süt insanoğlunun hayatında daha yalnızca birkaç yüzyıldır aktif bir biçimde yer alıyor. evrimde sütün yeri yok. bu yüzden katılabilirim ancak dünyada 100 kişi yaşıyorsa bunların belki de 2 veya 3'ü süte karşı olumsuz yan etkiler gösteriyordur. protein tozu süt üzerinden genel geçer bir eleştiriye maruz bırakılamaz.

-ilave şeker konusu sonuna kadar haklı ancak 100 ml gazlı içecekte 12-13 gram şeker olduğunu hatırlatmak isterim. 1 bardak gazlı içecek 25 gram şeker ihtiva ederken bir ölçek -40 gr- pekala 10-15 gram şekeri ancak ihtiva eder ki bunun tek sebebi amino asitler ve proteinlerin kana çabuk karışmasını sağlamaktır. olay şeker ise meyve de yemeyiniz efendim.

-ağır metal konusu ise komedi. derin su balıklarının neredeyse gramlarca ağır metal içerdiği bırakın akademisyenleri, haldeki balıkçı tarafından dahi söylenmekte. hayatın gerçeği eleştiri malzemesi yapılamaz.

protein tozu bir takviyedir. yalnızca bu kadar. 1200 kalorilik muhabbetler gainera girer ki onun da amacı kilo aldırmaktır. pekala bir kişinin günlük ihtiyacı 2400-500 iken 1200 kalorilik protein ve karb dolu bir takviye, oldukça kullanışlı olacaktır.
Yukarıdaki uzun yazıda harvard tıp' ın zararlı olduğunu söylediği yazıyor ama oraya bakan olmamış sanırım.
O kadar iğrenç ki özellikle bariatrik olanlar.. resmen kokuyo ve ağır yutamıyorum resmen. 30 günlük şasesi 650 tl. Yani napçam bilmiyorum gerçekten öfff 650 tl bu leş şeye veriyorsun sonra içemiyorsun.

Edit: doktorum diyetisyenim iççen bunu dedi ne diym durun doktor bey harvard tıp zararlı demiş içemem.