bugün

http://img184.imageshack....84/2223/metinoktayhr6.jpg

bir fenerbahçeli olarak açmaktan gurur duyduğum başlıktır. galatasaray taraftarlari tarafindan yapilan secim sonucu ligin birinci yarisinda tribunlerdeki en begenilen pankarttır efendim bu. sevgilisi "ya ben ya da galatasaray" dediğinde galatasaray'ı seçen metin oktay'ı hiç seyredemedim. yunanisTan milli takım formasını reddedip ben türküm diyerek a milli formayı giyen ve yurtdışında oynarken sarı-lacivert renkli hiçbir takıma gol at(a)madım diyen lefter küçükandonyadis'i de ne yazık ki. ya da sadece beşiktaş'ın değil tüm takımların kaptanı olan baba hakkı*.keşke seyredebiseydim diyorum. ama babam sagolsun her zaman bana anlatmıştır bu futbol emekçilerini. şimdikiler için profesyonellik attıkları sözleşmelerdeki sıfırların çokluğu ile ölçülürken bu büyük insanlar toz toprak içinde takım ayırt etmeksizin gerçek taraftarların gönlünde taht kurmuştur. açıkca söyleyeyim volkan demirel'den daha çok seviyorum ben metin oktay'ı, baba hakkı'yı, sarı fırtına metin'i, hami mandıralı'yı. her şeyden önce adam oldukları bize bu sporu sevdirdikleri için. galatasaray taraftarını da naçizane şekilde tebrik etmek isterim ki böylesine güzel ve manidar bir pankarta imza atmışlardır. pankart hazırlanırken beyin fırtınasında emeği geçenlere her şeyden önce bir futbolsever olarak şükranlarmı sunarım. eyvallah.
metin oktay'ın içindeki galatasaray sevgisinin sonsuz olmasından mütevellit söylenmiş sözdür. italyan palermo takımına transfer olduktan sonra, galatasaray ve palermo dostluk maçı yapacaktır. ancak kendisi galatasaray'a karşı oynamayı reddetmiş ve sözleşmeli futbolcusu olduğu takıma karşı çok sevdiği galatasaray formasını giymiş, gol de atmıştır. böyle müstesna bir insandır taçsız kral. soyu tükenmek üzeredir.
profesyonel geçinip, paranin emretmesi durumunda doğup büyüdüğü, kendisi olduğu kulübü satıp, ezeli rakiplerini seçebilen insanların anlamaya çalışması gereken bir felsefedir.

ha yukarıda bahsi geçen insanın transfer olduğu kulüp taraftarlarının, futbolcunun yıllar önce kaza yapıp bir kişinin ölümüne sebebiyet vermesi üzerine "katil emre" diye tezahürat yapmasını anlatmıyorum bile. işte profesyonelliğin en güzel örneği..

profesyonellige karşı metin oktay !