1. 16.
    Geçen sene başında arkadaşımın çocuğunun yüzü şişmeye başladı. Aylarca hastahanelere gidip geldiler, bir o kadar da çocuğu hastahanede yatırdılar. Çocuğa kanserden tutun akla gelebilecek bütün hastalıkları yakıştırdılar. Doktorları konuyla ilgili makaleler yazdı. Sonuç. Çocuğun derdine derman bulamadılar. internetten araştırıp istanbul'da bir çocuk doktoru buluyorlar. şu an çocukları iyi. Çok şükür. Muayenehanesi havalimanı yakınında. Hastanın biri geliyor biri gidiyor. Muayene ücreti çok yüksek. Ama helal mi helal arkadaşlar. Çok kazananı eleştirmeyi bırakın. Siz daha iyisini yapın daha iyi kazanın. Allah doktorun bile beceriklisiyle karşılaştırsın insanı.
    2 -1 ... rana macrocnemiss
  2. 15.
    3 dakikalık muayeneye 800 verenler, bir yazılımcının günlerini, haftalarını, aylarını verdiği ve ortaya çıkattığı ürünlerine 1000 lira verirken mırın gırın edecek tiplerdir.

Harbiden 3 dakikaya 800 ne lan? O kadar okumuşsun, insanlar da senin bilgine, tecrübene güvenip sana gelmiş. Sen de onları dolaylı yoldan sikiyorsun.
    ... gethere
  3. 14.
    Şu kazanışan para muhabbetlerinde anlayamadığım tek şey var:

Arkadaş, kim olursa olsun, ister cem yılmaz, ister Acun, ister profesör.. eğer bu paraları haketmiyorlar, emeksiz, kolay şekilde kazanıyorlarsa sende yap aynı işi, sende kazan.
    He benim çapım yetmez diyorsan, sus otur o zaman kıçının üstüne.
    -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  4. 13.
    daha evvel yazmışımdır

özet geçeyim, vaktim yok

o paranın 100 lirası muyane ücreti

700 lirası marka reklam hakkı.

hayvana özel not ;

(e ne yapayım burası böyle bir yer oldu)

(ismail sayesinde işsiz güçsüz, ona buna sataşan it yatağı)

iyi dinle lan hayvan

ben kimse şu ücreti hak ediyor, bunu hak etmiyor demedim

benim böyle bir görevim yok

bunları tespit etme konusunda uzman falan da değilim

üstelik kimin ne maaş aldığı da umurumda bile değil

sadece kapitalizmin işleyişini anlattım

seni biraz daha kızdırayım

o doktor denen herif aslında hiç bir şey yapmaz

yatar yatar göt büyütür

neden mi ?

her işini bir mühendisin icadı olan bir cihazın

verdiği sonuca göre görür

dikiş atmasını bilmeyen doktor da gördüm

mühendis onların aldığı maaşın belki yarısını bile almaz

o senin odun kafa tüm bunları nasıl alır ?

bence imkansız

zira boş boş ötmeye gelmişsin buraya.

hadi kudur.
    ... lord of the pilihoz
  5. 12.
    Arkadaşlar, profesörlerin muayene ücreti, avukatların vermemek için ağız dolusu laf yaptığınız danışmanlık ücretleri falan pahalı değil. Biz fakiriz. Vatandaş fakir. Olay bu. Ve bunu ne zaman ülkece anlarız bilmiyorum.
    4 ... yeni nesil aliye rona
  6. 11.
    Hastaneden hastaneye değişir sallamayın lütfen. Mesela izmir 9 eylül ünv hastanesinde çok cüzi bir rakamdır.
    1 ... new kid on the block
  7. 10.
    O üç dakika için verilmiş 30 yıllık emek var.
    800 lira verince profesörü satın alacağım sanan çomarların kafası bunu anlamaz. Helal olsun.
    2 -2 ... libary
  8. 9.
    Fiyat taleple alakalıdır, buradaki fiyat lüks profesyonel hizmet kirası değildir, insan talihliyse asistan doktor yine işini görür, öteki türlü hipokrat olsa nafile.
    ... omer e
  9. 8.
    (bkz: Sağlık sektöründekilerin inanılmaz paragöz olması)
    2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  10. 7.
    bence de yaaa.....

reis ayasofya'yı camii yaptı ve ülkemizin en büyük sorununu çözdü.. böyle ufak tefek sorunlar için mızlanmayın..

not1: 800 tl hakikaten de ohannes..

not2: doktorlar aletlere bakarak karar veriyorlar, ama o aletleri mühendisler yapıyor.. hiç bir doktor o aletlerin nasıl çalıştığını anlayamaz, o kadar matematik bilemez..

not 3: gerçi o 800 tl'nin yarısını devlet alıyordur.. o parayla da ismail kahraman'a ve ali erbaş'a mersedesin son modeli alinıyordur..
    3 ... arbutus unedo