bugün

corendon firmasına ait antalyanın finike ilçesin de bulunan ve bölgenin tek beş yıldızlı olma özelliğine sahip oteli. bu özelliğinden dolayı da fiyatları baya bi abartı olmuş ama yinede tatili haram etmemişdir.

(bkz: corendon)
(bkz: finike)

n : ulan farkettim de ekşi sözlük bile benim kadar reklam yapamıyo.*
Tatil için nereye gitsek, hangi otelde konaklasak sorununa tereddütsüz verilecek cevaptır prese di finica. Finikede portakal bahçesiyle çevrili, deniz manzaralı, yemyeşil bir cennet adeta. Finikeye yaklaşıldığında ilk bakışta göze hoş görünmesede keşfettikçe kendine hayran bırakacak bir güzellik.

Müşterilerini rahat ettirmek için herşey en ince ayrıntılarıyla düşünülmüş. Personel kalitesi, yemek çeşitliliği, temizlik ve hijyen, katılabilecek aktivite bolluğu, sıcak karşılama ve samimi tavırlar. Hatta personelin fazla ilgisi zaman zaman kendinizi mahçup hissetmenize bile sebep oluyor. Bu mahcubiyetime sebep olan bir iki hadiseye değinmek istiyorum. Balkona özensizce asılan t-shirtlerimiz şiddetli rüzgara karşı koyamamış ve karşı çatıya uçmuştu. Gece 12 de bunu farkettik ve nasıl alabiliriz diye arayış içine girdik. Rastladığımız bir mutfak personeline nasıl alabileceğimizi sorduk. Ve sorduğumuz zatımuhterem merdivensiz çatıya tırmanarak t-shirtümüzü bize getirdi. Gece pek uyuyamadığım bir günün sabahında uyumaya çalışırken otelde konaklayan halk oyunları ekibinin davullu provalarından rahatsız oldum ve resepsiyonu arayıp bu etkinliğin ne zaman biteceğini sordum. 2 dakika sonra davullar sustu ve ben ne kadar duğru bir seçim yaptığımı düşünerek huzur içinde uykuya daldım.

Otelden hoşnut ayrılmamı sağlayan bir diğer sebep ise animasyon ekibinin dostane tutumu, ve inatla etkinliğe katma çabasıydı. (Ekipte yer alan aynı zamanda dj olan burak demir'e teşekkürü borç bilirim.) Aktivitelerdeki tüm yeteneksizliğime rağmen bıkmadan usanmadan oyuna dahil etme istekleri, yapılan her hatada daha iyisini yapabileceğimize inandırmaları, yıllardır tanışıyormuşuz hissiyatıyla gelişen sohbetler. Akşamları amfi tiyatroda sergiledikleri oyunlar, geceleri beach partyde sergiledikleri figürler...

5 günlük tatil bitip de veda vakti geldiğinde uzun yıllar yaşadığınız mahalleden ayrılıyormuş gibi buruk bir hissiyat kaplıyor ruhunuzu. Keşke hiç bitmese daha uzun kalabilsem diyorsunuz...
güncel Önemli Başlıklar