1. 1.
  istanbul'a bağlı adalar ilçasinin eski adı.

  büyükada,heybeliada,burgazada ve kınalıada da yaz kış yerleşik hayat vardır.

  sedefadasıda kışın yaşayan pek olmaz.

  yassıada malumunuz türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan ünlü bir adadır.daha sonraları istanbul üniversitesine bağlı su ürünleri meslek yüksek okulu olarak kullanılmış ama öğretim üyelerinin okula ulaşmada yaşadıkları zorluklar yüzünden eski yalnız kaderine tekrardan terk edilmiştir.

  kaşıkadası,denizin yüzeyine bırakılmış bir kaşığa benzediği için bu adı almıştır.devletçe kiralanmış özel mülktür.

  sivri ada tavşan ve eşeklerden başka kimsenin yaşamadığı küçük sivri bir adadır.
  1 ... siberr
 2. 2.
  istanbul adaları tarih boyunca pek çok isme sahip olmuştur. Bunlar; Evliya adaları, Kesiş adaları- Ruh adaları-, Cin adaları-Halka adaları, Prens adaları, Kızıl adalar gibi. Bunların en yaygını ve dünyaca tanınanı Prens Adaları'dır. Nedeni de Roma devrinden, Bizans devrinin sonrasına kadar asillerin, prenslerin, hatta kraliçelerin adalara sürgün edilerek buralarda çeşitli işkenceler görerek öldürülmeleridir. * (bkz: http://www.istanbul.net.t...tanbul_ilceler_adalar.asp)
  ... vesper
 3. 3.
  doğrusu prenses adalarıdır.
  (bkz: prenses adaları)
  ... gitaristkaptan
 4. 4.
  eğer içinde gerçekten prensler varsa ilk uçakla gitmeyi düşündüğüm yer. ****
  -1 ... bushi
 5. 5.
  12 prens adaları gerçek adıdır. sebebi ise; 12 prensin vaktiyle bu adalarda hapsedilmiş olmasıdır. bu adalardan en sevilenleri genelde heybeli ve büyük ada' dır. bir dönem sedef adasını akrepler bastığı için ilginç yöntemler(akrepler için martılar, martılar için tilkiler vs) deneyip adanın dengesini bozmuşlardı bu nedenle artık sedef adasına pek rağbet yok.
  ... merenptah
 6. 6.
  kartal-bostancı arasında sıralanan; üzerinde yerleşim bulunan sedefadası, büyükada, kaşık adası, heybeliada, burgazada, kınalıada ile yerleşimi olmayan tavşan adası, yassıada ve sivriada'dan oluşan takımada.
  ... cemali