1. 1.
    Bazı türk kadınlarının pozitif ayrımcılığı benim .mim var ben özelim ne istersem yaparim erkekler 2. Sınıf insandır gibi düşüncelere vakıf olması ve bu dusuncelerle birlikte hareket edip toplumsal hayatı zehir etmesi durumudur.

Otobüste yan koltuğu boş olmasına rağmen bir kadının kendisi oturmak istediği için kalkmasını istendiği bir erkeğim. Hem de o kadın tarafından.
    Kalktım mı? Tabiki de hayır.
    7 -1 ... katmir
  2. 2.
    Maalesef toplum içinde öyle bir psikoloji, algı oluşmuştur ki suçsuz olsanız bile suçlu damgası yemeniz an meselesidir.
    1 ... reading
  3. 3.
    pozitif ayrımcılığın suistimal edilmesi
    ... katmir
  4. 4.
    Erkekler de kadınlar gibi organize olup haklarını savunmaya baslamadiklari müddetçe şuan uygulanan ayrımcılık günden güne erkeklerin mağdur edildiği bir sömürüye dönüşecek.
    1 ... konglamere lenf nodu
  5. 5.
    dünya döndükçe allah başımızdan eksik etmesin, uzun boylu sevgi insanımız geçenlerde ohali kaldıracağını açıklarken ''gerekli gördüğümüz taktirde tekrar getiririz'' dedi. daha kaldırmadan hayali geri getirmek. için için, acı acı gülmüştüm.
    ülkemizde hiç bir ezilen gruba, tarihimizin hiç bir döneminde uygulanmamış olan ''pozitif ayrımcılık hakkı'' konusunun su istimali olayı tartışılıyor sözlükte pehh pehh pehhh...

şunu bil ki arkadaşım; sen ezilen azınlık bir gruba pozitif ayrımcılık hakkı tanırken ona birşey lutfetmiş olmuyorsun. alevilerin tanınmış hakları, sunni halkın varlığının teminatıdır. kürtlerin, ulus olmaktan kaynaklı haklarının tanınması türk'lerin özgürlük teminatıdır. kadınların yaşam içindeki özgürlükleri, erkeklerin sonsuza dek kaliteli bir yaşam tutarlılığının teminatıdır. örnekler ve karşıtlıklar çoğaltılabilir. ama daha bu saydığım ezilen unsurların en önemli hakkı olması gereken yaşam hakkı bile yokken, bunun mücadelesi verilmesi gerekiyorken ortaya su istimal meselesi atmak iyi niyetli bir eylem biçimi değildir.

lise yıllarında örümcek ve dar beyinli öğretmenlerin özgürlük tanımına şu cümleyle başlamaları beni çıldırtırdı; ''benim özgürlüğümün başladığı yerde senin özgürlüğün biter'' gencecik insanlara, özgürlüğün sayısız büyüklüğünü anlatmak varken, sözün başında özgürlüğün sınırlarından bahsetmek bu ülkeye yapılmış en büyük kötülüktü. bu başlıkları açanlar ve beyinlerinin korku dehlizlerinden bu cümleleri bırakan insanlar o korku filmi gibi eğitim sisteminin çocukları işte.
    1 ... memosh usta