1. .
  * tanım: hatun kişinin dışa vurmadığı, makyajla cilalamadığı, güzel güzel cicilerle eksik yerlerini örtmediği güzelliktir.

  hatunlar futbolcu gibidir *. alt yapıda hocaları tarafından izlendiğinde bu çocukta gelecek * var denir ama çocuk a takımla maça çıktığında zıçar sıvar çok affedersiniz. çocuk içindeki potansiyeli çıkartacak bir antrenöre gereksinim duyar. hatunlar da böyledir onları giydirip süsleyecek güzelliklerini ön plana çıkaracak bir yol göstericiye ihtiyaç duyarlar.

  hatunlar bir ilkokul çocuğu gibidir. zeki olan ama çalışmayan bir ilkokul çocuğu. öğretmenleri çocuğun velisine hep çocuğunun zeki olduğunu * ama hiç çalışmadığını söyler. hatunlar da böyledir biraz çalışmaları gerekir potansiyel güzelliği kinetik güzelliğe çevirip aksiyona girmek için.

  potansiyel hatun güzelliği 20. yüzyılın son çeyreğinde brezilya dizilerine büyük bir kaynak sağlamıştır. bunlara en iyi örnek çirkin ördek yavrusu betty dir. betty çirkin, dişlerinde tel olan, saçları sürekli düz ve taranmış, makyajsız, iki eli kanda olsa bile sol burnunun ucundan sümük parçası eksik olmayan ama potansiyeli olan bir kızdır. bir gün çalıştığı şirketin yakışıklı ve seksi sahibi bundaki potansiyeli görür ve olaylar gelişir...

  yaa işte böyle sözlük...
  1 ... koka
 2. .
  (bkz: külkedisi)
  ... kizilmaske