1. 1.
  is bulamayan, calıstırılmayan veya ise ihtiyacı olmayan kisidir. bundan dolayı ev kızıdır. bu kızların kafası çalısır, herseyi begenmezler. keyiflerine duskundurler, aile gezmelerini aile pikniklerini sevmezler. hayalleri, fikirleri ve beklentileri vardır. sende evlen artık denildiginde ne evliligi evlenicem de ne olacak boyum mu uzayacak diye gecistirirler. diger ev kızlarını kucuk gorup onlarla kendilerini aynı kefeye koymazlar.
  2 ... kabaktadi
 2. 2.
  (bkz: sıdıka)
  5 ... kabaktadi
 3. 3.
  ev kızı olmaktan utanan bekar kız. etrefında kariyer sahibi salaklar varsa onlarla eglenerek vakit gecirir.
  2 -1 ... portis
 4. 4.
  (bkz: işsiz kalınca ev kızına dönüşen kız)
  3 -1 ... yasak merve
 5. 5.
  odasında sandalyelerin tavanda bulunduğu kız modeli.*
  2 ... zlatan1937
 6. 6.
  yaptıkları enteresan ev yemekleri meshurdur. mısırlı pilavlar, degisik soslu pastalar vazgecilmezlerindendir. enteresan hobiler edinirler. cogu pek fonksiyonel olmaz. ornegin ahsap boyama kurslarına gider, bir suru sey boyarlar. ya da incik boncuktan takılar yapıp, evi kolye, yuzuk ve bilezikle doldururlar.
  1 ... kabaktadi
 7. 7.
  Sanattan anliyomus gibi gozukurler, marcel duchampin bir resmini gorduklerinde bende yaparim bunda ne var edasina burunurler, sanatcinin ismini zikrettiginizde sampuan markasi sanarlar. Eglenceliklidirler. Ablalarin en sinir bozuculari bu tiplerdir
  -1 ... spec
 8. 8.
  günümüz türkiyesinde kadınların kaderidir. acı bir tablodur yıllardır düzelmeyi beklemektedir. bu konuma düşenlerin elinden de pek birşey gelmez.
  ... karpuzkabugu
 9. 9.
  *çok bilmiş kenar mahalle dilberidir... evet evet aynen böyledir... her konu hakkında söyleyecek bir şeyi vardır, hatta sizin kendi işinizi bile sizden daha iyi bilir... magazin haberlerinin hepsinden haberdardır, tv de gördüğü hatunlarla kendini kıyaslar ama sadece güzellikte, yoksa onlar kaşar hanım kızımızsa iffetli bir abladır...
  ... gazoz_kapagi
 10. 10.
  el işi, yemek yapma, toz alma gibi konularda yüksek lisans tezi yazar konumuna gelmiş kişi.
  ... banaesmeyianlat