1. 61.
  Nba'deki sevdiğim takımlardan. Lillard,mccollum,nurkic gibi gayet sağlam ama egosuz adamları vardır. Taraftarı da gayet sağlam. Şampiyon olması zor ama izlemesini sevdiğim takım.
  ... scratch
 2. 60.
  yeni sezonda her zamanki gibi fazla merak edilmeyen nba'in kuzeybatı taraflarındaki takım.

  Lillard, Mccollum ile olmaz artık. Nurkic zaten sakat. diğer transfer yapan takımların arasında hiç ama hiç şansları yok.
  ... rocko87
 3. 59.
  nba'in en şansız takımıdır seçtikleri yüksek sıralı oyunculardan sakatlık nedeniyle bir türlü faydalanamamışlardır.
  2 ... cagataykagan
 4. 58.
  11 mayıs 2016 gs warriors portland blazers maçı'nda golden state warriors'a mağlup olarak nba playoffs 2016'dan elenmişlerdir. golden state warriors bu galibiyetle seride durumu 4-1'e getirerek konferans finaline yükseldi.

  golden state warriors ve portland trail blazers arasındaki seride oynanan maçlar:

  (bkz: 1 mayıs 2016 gs warriors portland blazers maçı)

  (bkz: 3 mayıs 2016 gs warriors portland blazers maçı)

  (bkz: 7 mayıs 2016 portland blazers gs warriors maçı)

  (bkz: 9 mayıs 2016 portland blazers gs warriors maçı)

  (bkz: 11 mayıs 2016 gs warriors portland blazers maçı)
  1 ... tearsofcold
 5. 57.
  gerçek arması yılmaz güneydir. ezeli rakibi jitemspor dur.
  2 -1 ... iskit saka fatih
 6. 56.
  batı konferansı 3. maçında evlerinde hayvan gibi bir şut, özellikle de üçlük yüzdesiyle oynamış takım. curry de olmayınca hâliyle seriyi 2-1'e getirdiler ama üç maç daha böyle çıkartamazlar. damian lillard'ın abuk subuk şutları sokmasına alışığız ama al farouq aminu denen kalas bir daha hayatında 4/5 üçlükle zor oynar. hakemlerin de kendilerine kıyak geçtiğini belirtelim.

  yalnız bunu daha üç kez yapmaları gerek ki yok öyle bir şey. atlanta hawks'ın cleveland cavaliers'ı geçmesi nasıl imkânsız ise bunların gsw'yu geçmeleri öyle imkânsız.
  ... sadaeke
 7. 55.
  sanılanın aksine kendi evlerindeki 3. maçta dün akşam stephen curry nin yokluğunu iyi değerlendirerek seriyi 2-1 e getirmiş olan takım. bu seriden çıkabileceklerini sanmıyorum ama sıradaki maçta curry yine olmazsa veya prp ameliyatından sonra ilk etapta verim sağlayamazsa ev avantajlarını kaybetmemeleri için yine kazanmaları gerekecek.

  damian lillard 25 sayı ortalamayla götürüyor playofflarda ama dün akşamki gibi hücumda yandaşları olması lazım, tek başına başarması imkansıza yakın.
  2 ... caraskal
 8. 54.
  en önemli iki oyuncusundan yoksun los angeles clippers'ı geçip batı konferansı yarı-final serisinde stephen curry'nin sakat olduğu golden state warriors'la eşleştiler. ilk maçta da çatır çutur tokatlandılar. curry'nin ikinci maçta da oynamayacağını söyledi steve kerr ama curry olmasa bile her türlü süpürür gsw bunları.
  1 -1 ... sadaeke
 9. 53.
  29 nisan 2016 portland blazers la clippers maçı'nda los angeles clippers'i mağlup ederek seriyi 4-2 kazanmışlardır. böylece konferans yarı finaline yükselerek golden state warriors'un rakibi oldular. los angeles clippers karşısında seride 2-0 yenik duruma düşmelerine rağmen geri gelip seriyi kazanmaları gerçekten büyük bir başarı. ancak serinin 4. maçında chris paul ve blake griffin'in sakatlanarak seriyi kapatmaları da portland trail blazers'in seriyi kazanmasında büyük rol oynadı.

  portland trail blazers ve los angeles clippers arasındaki seride oynanan maçlar:

  (bkz: 17 nisan 2016 la clippers portland blazers maçı)

  (bkz: 20 nisan 2016 la clippers portland blazers maçı)

  (bkz: 23 nisan 2016 portland blazers la clippers maçı)

  (bkz: 25 nisan 2016 portland blazers la clippers maçı)

  (bkz: 27 nisan 2016 la clippers portland blazers maçı)

  (bkz: 29 nisan 2016 portland blazers la clippers maçı)
  ... tearsofcold
 10. 52.
  2015-2016 normal sezonunu 44 galibiyet, 38 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece batı konferansı'nı 5. sırada tamamlayarak los angeles clippers ile eşleştiler.
  ... tearsofcold