bugün

internet üzerinden uçuk kaçık fiyatlarla meyve satan bir site.

ya tamam güzel ürünler veriyor olabilirler de kilosu 7,5 liradan portakal satıyor. sizi bilmem ama ben izmir'de yaşıyorum. portakal 2,5 lira. aydın portakalı. yok siz fenike portakalı istiyorsanız o 3,5 - 3,75 arası değişiyor. yani bu zamanda bu fiyatlar çok abartılı. yerli üretici kazansın istiyorum, aracılar olmasın istiyorum ama bu şekilde de olmaz. büyük ihtimalle uyanık bir girişimci fenikeli üreticilerden portakalı topluyor ve kurduğu bu site aracılığıyla isteyene gönderiyor. avantajı taze olması.

ama sebzenizi, meyvenizi migros'tan değil de pazardan alan kesimdenseniz zaten ufak bir zahmetle taze malı bulursunuz. bu fiyat birazcık değil inanılmaz abartılı. yani aracılar bize de üreticiye de kaymasın istiyorum ama bu sefer de bu tip internet aracıları çıktı, onlar kayıyor.

yok eğer burası bizzat kendi üreticiyse o zaman da derim ki "bre insafsız halde 1 liraya okuttuğun portakalı gelip bize neden 7 lira gibi fiyattan veriyorsun. pazarın en iyisi yap razıyım örneğin. mesela 4 lira yap.

ejder meyvesi satıyorlar. gerçi hasat ağustos'ta ama sanırım geçtiğimiz ağustos 39 lira'ya satmışlar. ben bunu antakya'ya 15 liraya aldım. ya tamam kayın bize de bu kadar sert yapmayın bari. nedir bu hırs ? 7 senedir bu stratejiyle ayakta kaldıysanız da helal olsun diyorum ve önlerinde saygıyla eğiliyorum. demek ki biz her şeye layık bir halkız.
enayilikten başka bir şey değildir. aynısı pazarda hatta markette bile üçte bir fiyatına. türkiye'deki esnaf mantığı işte direkt tarladan alıyorum beyler o yüzden fazla sokmalıyım kusura bakmayın. ne anlamı kaldı bunun son tüketiciye madem.
güncel Önemli Başlıklar