bugün

holivud etkinin altında tir tir titreyen, ağzının tadı bozulmuş tövbe estağfurullah bi garip ailedir.
Aynı zamanda haftada en az bir kez portakallı pekin ördeği yiyen ve noellerde mönüde mutlaka hindi bulunduran ailedir.
Yıllık geliri en az 50 000-100 000 $ arasıdır.
Ailesinin soyu sarayda padişahın bilmem nerelerine dayanmaktadır.
Sürekli içiyorsa beyaz türktür , kışın içiyosa işini bilen ailedir.
Ziyagil ailesi türevi ailelerdir.
Ayda yılda bir, renk olsun, hoşluk olsun diye yapılır da, her gün portakal suyu, klasik türk aile geleneğini bozar arkadaş!
O çay, her sabah demlenecek.
O kadar!
Portakal suyuyla kahvalti yapmak neden zenginlikle bagdastirilir ki? Marketten alsan en krali kac para? Taze portakaldan yapsan pazarda en krali kac para? Her kahvaltida portakal suyu icsen ayda en fazla 150-200 tl butce ayriman gerekir. Ve bu 3-4 kisilik bir aile icin.
Asil zenginlik bu devirde sigara icmektir. Gunde 1 paket sigara tuketsen, ortalama bi paket sigara 10lira falan mi? Ayda eder 300 keaat. Ve bu sadece aileden 1 kisinin keyfi icin.
Lakin sabah sabah portakal suyu agir gelebilir, mideyi rahatsiz edebilir. Onun yerine seftali suyu, erik suyu, kavun suyu falan onerilebilir.
Adnan ziyagil.
yurdum insanı profillerinden.
bu aile için hazır market ürünü olanı caiz değildir, içmesinler efendim.
Portakal suyu içmek için yıllık 50 bin doğlır gelirimizin olması gerektiğini öğreten başlık.

Yıllık 49 bin doğlır gelirim olduğu için ben içemiyorum mesela...
3 yaşındaki oğlumu öyle yetiştiriyorum. *
Erkek kahvaltı sofrasına röktaşamber iyle, kadında beyaz ipek sabahlığının altına giydiği jartiyer ve tüylü, topuklu terliğiyle gelir. Portakal sularını içtikten sonra yatağa dönüp sevişirler...
Sadece portakal suyu ile kahvaltı yapmakla bitmez yer yer o portakal suyuna dokunulmadan sofradan kalkınılmalı klişe tam otursun.
90 larda pek meşhur olan,lümpen takımının vazgeçilmez sabah kahvaltısı aksesuarı.sonra çaya döndüler tabii.bunların sabah kayvaltısınsa fişne suyu içen modelleri vardı amk.
Çayın yanında alır portakal suyunu.
Sabah sabah portakal suyu mu içilir ya..
o neymiş gııı.
elittir net.
güncel Önemli Başlıklar