bugün

populist zırvaların her zaman; mide bulandıran, sığ, sıkıcı ve tektipleşmiş insanların, yani insanlığın büyük kısmınının benimsediği olgulardan çıkma piyasa ürünleri olduğunu hepimiz biliyoruz, onlar dahi biliyorlar lakin kendini kabul topluma kabul ettirmeye çalışan ya da böyle bir aptal zorunluluğa inanan tiplerin eli her daim mahkum.
bu ürünler edebiyattan sosyal mekanlara, ferdin uslubundan giyinişine kadar büyük bir kulvara sahip ve hepsi sahip oldukları, benimsediği kulvarlarda en gösterişlisi en popüleri ben olacağım derdiyle, aslında var olan kültürün gayri ihtiyarı aptal bir kölesinin olduğunun farkında değil. olsa da dediğim gibi el mahkum..

bugün ise gelelim bunun giyiniş kısmına, cinsiyetçilik yapmak istemesem de dünya tekstil piyasası kadınlar üzerine kurulmuş durumda. ve nedense bazı kadınların, en güzel ben görüneceğim en çok ilgiyi ben çekeceğim diye tamamiyle beyinsizlik içeren bir derdi var. bazı dediysem de o benim mütevaziliğim. ve bu kadınlar bir marula çok benziyorlar bence marul olarak doğmalıydılar. hani pazarda en diri en yeşil en ıslak görünen marul ilgi görüp satın alınır ya...

neyse. yarım tshort, kazak ve türevlerini + dar olup aklınıza gelecek ''her türlü'' kıçlarını örten kumaş parçasını ve bizzat, bilerek ya da ''bilmeyerek'' giydikleri teşhir ürünlerinden giyim tarzı oluşmuş bir kadın türü var. çok ilginç değil mi? bence parazit erkekler, yani kadınla afedersiniz ama, sadece o amı sikmek ötürü ilgilenen, hiç bir seçim gücünü kendinden bulamayan, bir deliğe tapan ve o deliğin ne/kim/nasıl olduğunu önemsiz bu delik bir damacana ağzı dahi olabilir, işte bu erkekler hariç geri kalanlarda bir iğreti -kesinlikle giydiğinin ''ne'' ve ''nasıl'' olduğundan değil, popülist kültür köleliği ve tek vasfı olarak vucutla çekilen ilgi sığlığından ötürü bir iğreti- oluşturduklarına eminim. ve parazit erkek türü her zaman tükenmeyecek bir çoğunlukta. ve ve ve alan memnun satan memnun, şimdi bundan kime ne amına koyayım değil mi?

erkeklerin giyimine değinmek istemiyorum, bir öğürtü geliyor bana. bir sorsanız var ya dibine kadar erkektir, hem de ne erkek aman aman! ama kıçına yapışmış likralı bir pantolon, düğmeleri patlayacak kadar dar pembe bir gömlek ve babet çorabı üstüne giydiği justin bieber ayakkabılarıyla, karı kız böyle düşüyormuş ağbi diye ortalıkta gezinen türlerden ibaretler. ha birde modern kunduraları var, dur bir kusup geliyorum hemen.