bugün

talihsiz endüstri mühendisidir. hiç bir zaman bir işletme mühendisi kadar şanslı ve başarılı olamayacaktır. ha diğer endüstri mühendislerini tenzih ederim, benim sıkıntım bu poposuna t cetveli girmiş endüstri mühendisiyle.

poposuna t cetveli girip saplandığı için hayata küsmüştür bu. bu kırgınlığını ve kızgınlığı çevresinden çıkarmadan evvel ilgi ve anlayış bekler. e şimdi dürüst olalım içine t cetveli kaçmış bi endüstri mühendisine de hani bi yere kadar ilgi gösterir sonra seninle iletişim kuramasın diye belirli ölçülerde engellersin onu.

mesela sözlükte yazıyosan engelli listesine koyarsın, arayınca telefonlarını açmazsın, meyil atar cevap dönmezsin falan. tamam belki onun suçu değildir poposuna t cetveli girmesi ama yine de çekilmez. siz yanınızda dötünden kocaman bi t harfi çıkmış adamla gezerken kendinizi rahat hissedebilir misiniz?

sonra gider topluma kızar, kinlenir, artislik yapar, kendi dötündeki t cetveline bakmadan milletin dötüne terazi kantar falan sokmaya yeltenir utanmaz.

bildiğin luzırdır, homlızdır.

edit: anam üstüne alınan çıktı pek bi enteresan. yok yok sana da dememiştim ben valla bak.
öğrenciyken çantada saklayarak bunu önlemesine ragmen, ileride mühendis olduğunda, talihsiz olayın başına gelmesini önleyemeyen insandır.uzak durulasıdır,çıkarırken başka yerlere sokma ihtimali her daim mevcuttur.
her gördüğü sakallıyı dedesi zannedenlerin her mühendisin de t cetveli kullanmışlığı olduğu yanılgısına saplanmasından başka bir şey değildir. zira bilkent üniversitesi endüstri mühendisliği tedrisinden geçmiş hiçbir insan evladı üniversitedeki eğitim hayatı boyunca bırakın t cetvelini cetvel bile eline almış değildir. dolayısıyla iki gramlık aklıyla kişilere meslekleri üzerinden laf sokmaya çalışanlar ancak kısa dönem çavuşlar döner bir şeyi avuçlar sözüne mazhar olacaklardır. (bkz: autocad denen bir şey var bildin mi)

hoş, laf sokmakla hakaret etmek arasındaki kalın çizgiyi algılama özürlü kişilerin eline bir t cetveli tutuşturulması suretiyle bu çizginin kalınlığını ölçmeleri fena olmayacaktır.
c3po gibi yürüyen mühendisttir.

(bkz: afferin iyi düşünmüşsün)
Kim , neden soktu o cetveli oraya dedirten mühendis. Önce gülersin sonra acırsın sonra gülme komşuna gelir başına sözünü hatırlayıp güldüğün için tırsarsın.
T cetveli fantazisi olan öğrencidir.*
götüne sokabileceği en yararlı şey üzerinde yaşadığı ülkenin muhtelif banknotları olabilecekken bu zevki sadece işine yaramayan bir cetvele tattırmış, en kısa zamanda cad programlarından anlayan birini bulması gereken, hayatta hangi bütün yapısı içinde yer aldığını anlayamamış kişidir.