bugün

Yurdum insanına baktığımızda ici les gibi seks ve türevleri kokan, sözlerinde hicbir mantik olmayan "pop müzik" denen illetle nasıl olur da eglenir, garip. Murat Bozlardan Emre Altuğlara, Gülsenden Hande Yenerlere, Demet Akalından ismi gösterisli nice popculara nasıl olur da gönülden bağlanılabiliyor, söz ve müzikleriyle eglenilebiliyor ?

Oysa ki Dünyanın en güzel, en okkalı diline sahip olan Türkce'den envai cesit sözler, anlamlar yüklü müzik yapılamaz mı ?
Yapılabilir ! Var da zaten.

Ismi de ; Rap Muzik!

Ismindeki yabancılığa bakarak önyargılı olmayın. Bu ülkede Saian, Sansar Salvo, Lesker Asakir, Allame, Joker, Da Poet, No:1 isimleri duyuldugunda fransız kalınıyosa, cok eksigimiz var demektir.
Turkce Rap gibi bir zenginligimiz varken, Pop muzigin dinlendigi bi ulke; koyunluktan öteye asla gecemeyecektir.
ciddi anlam da döl israfıdır.
Tarkanin diger popculardan hicbir farki yoktur bu acik. Freesytle'lara bakarak kisilerin seviyesini ölcemezsin. Zaten freesytle'in edebi ve müzikal bir zenginligi yoktur. Bununla Türkce Rap karalanamaz.
(bkz: uludağ sözlük ün tabuları/#19480463)

rammstein-pussy şarkısını hiç dinlememiş, klibini hiç izlememiş insandır. halbuki ne güzel bilgiler, ufku açıcı bilgiler veriyor, aynı zamanda eğlendiriyor, değil mi? yanlış mıyım acaba, metalci arkadaşlara sormak lazım.
Büyük ihtimalle justin bieber ve one direction dinleyenle aynı insandır.
Popta konu asktan ibarettir. Ve askin olmadigi bu devirde dinleniyo olmasi mantik hatasidir.
müzik kaliteli yapıldığı müddetçe tarzın çok da önemi yoktur. fakat müziği rock dan ibaret sanan ergenler için söylediklerim birşey anlam ifade etmeyebilir. pop sadece dımtıs dımtıs ritimlerden ibaret değildir. bu işi çok iyi icra eden isimler piyasada mevcut aç da bak onuda ben söylemeyim.
(#19489827) Rap dediğin şey hiphop kültürünün 4 ana dalından birisidir. diğer 3ü '' grafiti '' '' break dance '' ve '' dj ''liktir rap kelimesinin açılımı"Rhytm And Poem" Ritmik Şiir yada ritim ve şiir anlamına gelir. 1970 li yıllarda '' getto'' larda doğmuştur,ve ''rapçiyim ben yhaaaa'' şeklinde ortada gezen bir kaç ergen tayfasıda daha ''mc'' kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorlardır. tıpkı verdiğim entry numarasındaki gibi. ben bilgilendirmek adına söylüyorum ''mc'' kelimesi her nekadar mic check olarak kullanılsada asıl anlamı ''master of Ceremonies'' tir. Rap zamanla değişime uğrayıp kendi içinde alt türler çıkartmıştır '' gangsta, acid rap'' gibi. ve az öncede dediğim gibi bunları bilmeyen ve sadece 3-4 tane raper ismi sayarak rap bilgim var ayağına yatan insanlara cevap mayetinde bu bilgimi paylaştım.

edit: imla.
eğlenmeyi kop kop yapmak olarak tabir eder.