1. 1.
  bir de bu var; (bkz: uludag sozluk celebritysi)

  edit: başlık başımıza kalmış, tanımlayalım;
  sözlükteki popüler yazardır.*
  2 ... redwinemania
 2. 2.
  (bkz: orhan pamuk)
  2 -1 ... tttddd
 3. 3.
  tanıma bakınca benim diyebileceğim *yazar türüdür.mesaj kutum hiç boşalmaz yazılarımda sıradandır. vay be popo açmadan popüler oldum bu da başarı...
  5 -1 ... karga
 4. 4.
  -yazarların en sevdiği, en beğendiği, en takip ettiği yazar olmaktır.
  -zirvelerin aranan ismi, gelmezseniz kimsenin o zirveden bir tat almadığı yazar olmaktır.
  -özel mesaj kutusu dolup taşan, insanlara mesaj atmaktan entry girmeye fırsat bulamayan yazar olmaktır.
  -msn adresi birçok kişide olan yazar olmaktır.
  -seveni olduğu kadar kötüleyeni de olan yazar olmaktır.
  -kendi başına olamayan, usul usul sözlükteki görevini icra edemeyen, üzerine sorumluluklar bindirilmiş yazar olmaktır.
  4 -3 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  (bkz: danışmak lazım)
  2 -1 ... berbay
 6. 6.
  popüler kültüre yenik düşmüş yazardır.
  1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  ilk olarak popüler kelimesinin kelime anlamını açıklamak gerekirse;
  popüler : haklın zevkine uygun, halk tarafından tutulan
  popüler2: herkesçe tanınan.
  sözlük camiasında yazar olarak değerlendirilen kişilerin tamamı popülârite sahibi insanlardır. yöneticilerin ya da diğer yazarların popülâritelerini kazanmış, bu sayede bu oluşumda fikir belirtme hakkına sahip olmuşlardır.
  popülârite başka insanlar tarafından "o" kişi adına sağlanır. eşi, dostu, tanıdıkları bu yöntemle o kişiyi en kaba tabirle meşhur biri haline getirir.
  bunun yanında fikirlerin, düşüncelerin elbetteki yeri ve önemi vardır. ama en çabuk ve en hızlı şekilde popülârite kazancı tanıdıklar tarafından gerçekleştirilir.
  bir çeşit reklam gibidir. kimi düşünceleriyle, kimi espri yeteneğiyle, kimi hassasiyetiyle, kimi ciddiyetiyle, kimi de farklı bakış açılarıyla...
  netice de birileri için birileri her zaman popülerdir. şudur! ya da budur! dememiz bu durumda çok zordur.
  2 ... iceri terligi
 8. 7.
  Dünyamızı küçültüp referans olarak sözlükleri ele alırsak populer yazarlar genelde boş yazarlardır. Tabi ki istisnalar vardır ama genelde popularite kaliteyle ters orantılı seyreder. Şimdi sözlüklerin okur ve yazar kitlelerine bi bakalım, çoğunun boş beleş adam olduğu görülecektir. Peki popularitenin birinci koşulu ne? Tabi ki daha çok okur tarafından beğenilmek, peki bizim okurlarımız boş beleş adamlarsa daha çok okura hitap eden yazarın kalburüstü yazılar yazıyor olma ihtimali nedir?küçüktür efendim.

  populer yazarlarımızın ortak özellikleri var. birincisi ve populariteye giden yolda en önemli şart; insanların anlamadığı sözcükler ve sadece populer yazarın tanıdığı ünlü isimler kullanmak..ve ikincisi; bol bol küfür etmek...

  marx in das kapitalini veya keynes in genel teorisini anlayan bi allah'ın kulu yoktur fakat bu adamlar populer olmuştur. anlaşılamamak, kafalarda soru işareti bırakmak okuyucu kitlesini kendine bağlamak için mükemmel bir yoldur. küfür fenomenimize gelince, boş beleş okur kitlesine seslenen yazarımız kitlesine küfür ederek onların beklentilerini tatmin etmektedir. küfür her zaman satar,küfür porno gibidir. ne kadar sikerseniz o kadar satar.

  ps: istisnalar var tabi ki..
  7 -1 ... karamsar kelimeler
 9. 8.
  (bkz: pop)
  ... indoor rain
 10. 9.
  eğer söz konusu userlar değil de kitabı olan yazarlarsa popüler olmak her zaman kötü yazar olmak değildir.Ama bir çoklarına göre bir yazar popüler oldu mu artık iflah olmaz çünkü popüler olmayan yazara kafanızda bir kimlik çizersiniz kitaplarını ona göre okur belki de beğenirsiniz yazar popüler oldu mu bir kere medyanın eline düştü mü eğer hayalinizdeki gibi kişilikli bir insan değilse hayal kırıklığına uğrarsınız. ama kişilikli ve medya maymunu olmaya hevesli olmayan biriyse kitaplarını okumaya devam edersiniz.
  ... fehimsiz ekmek